سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

محمد عمری اگر قدر خودش را بداند از این هم بهتر می‌شود

پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید پرسپولیس دیگر ده نفره بازی نمی‌کند.
به گزارش ایلنا، محمد مایلی کهن پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است یحیی گل محمدی به خوبی با تغییراتی که در چند هفته اخیر در ترکیبش ایجاد کرده،سبک و سیاق بازی سرخپوشان را سروسامان داده و با ادامه این روند، قهرمانی پرسپولیس دور ازدسترس نیست
بازی‌های پرسپولیس را دنبال می‌کنید؟
خوشبختانه چند هفته نتایج خوبی گرفتند و علاوه بر نتایج خوب،فوتبال زیبایی هم بازی می‌کنند.درست است که مقابل سپاهان شکست خوردند ولی هنوز هفته‌های زیادی تا پایان لیگ باقی مانده است .امیدوارم همین روند در رقابت‌های لیگ وجام حذفی ادامه داشته باشد.
فکر می‌کنید اصلی ترین دلیل نتیجه گیری پرسپولیس در این چهار بازی اخیر چه بود؟
پرسپولیس دیگر ده نفره بازی نمی‌کند! از وقتی لوکادیا رفت و دیاباته هم مصدوم شد،پرسپولیس یازده نفره بازی می‌کند.
یعنی باوجود دیاباته پرسپولیس ده نفره بود؟
دیاباته از نظر اخلاقی بازیکن خوبی است.اما از نظر فنی،باتوجه به افزایش سن و سالش و اینکه دیگر توان دویدن ندارد،مدام مصدوم می‌شود و البته این مصدومیت بزرگترین شانس پرسپولیس بود.چراکه این تیم با مصدومیت دیاباته تازه شد یک تیم یازده نفره.
کلا با بازیکن خارجی زیاد موافق نیستید؟
چه کسی این را گفته؟! شما تا به حال از من درباره دفاع وسط پرسپولیس،آقای گولسیانی نقدی شنیدید؟ با سن و سال بالایی که دارد،بهترین بازی‌ها را برای پرسپولیس انجام می‌دهد.گل می‌زند، خوب دفاع می‌کند، خوب می‌دود، همه جوره خوب است.
از نظر اخلاقی هم بدون حاشیه است...یا شیمبا در مس رفسنجان.چهل و خورده ای سنش است،اما مثل یک جوان بیست ساله دارد می‌دود.شاید مثل زمانی که در فولاد بود گلزنی نمی‌کند.اما تاثیر گذار است.به کار تیمش می‌آید.من هیچ وقت مربی ضد بازیکن خارجی نبودم.علیرغم اینکه اعتقاد دارم در کشورمان جوانان خوب و با استعدادی داریم که با بهادادن به آنها هریک می‌توانند،ستاره ای درخشان در فوتبال مملکت مان شوند.
مهاجم خارجی جدید پرسپولیس راچطور می‌بینید؟
فعلا زود است درباره این بازیکن قضاوت شود.دو سه تابازی انجام داده و عملکرد کلی او در چندبازی بعدی مشخص می‌شود.
البته این روزها صحبت از جدایی او به خاطر عدم پرداخت مطالباتش هم شنیده می‌شود؟
خب دیگر.یکی از مشکلات اساسی فوتبال ما همین است.عدم شفاف سازی در بحث قراردادها.من دلم می‌سوزد.طرف آمده گفته به مایلی کهن یک میلیون دلار دادیم،بعد متوجه شدیم،سه میلیون دلار قرارداد مایلی کهن بوده! چرا؟ به خاطر اینکه شفاف سازی نشده.خب چرا از اول نمی‌گویید قرارداد مایلی کهن فلان مبلغ است؟ آقا یک کارمند،تمام کمال مشخص است که چقدر حقوق می‌گیرد،چقدر مالیات ازش کسر می‌شود،چقدر بیمه ازش کسر می‌شود اما برای فوتبالیست‌ها و مربیان اصلا مشخص نیست.با اینکه حق و حقوق خوبی هم می‌گیرند همیشه هم طلبکار هستند.همیشه.می‌دانید چرا؟ برای اینکه من به عنوان محمد مایلی کهن،عاشق مدیریت هستم.بزرگترین آرزویم این بوده که مدیرعامل یک باشگاهی شوم،اما به تنها چیزی که فکر میکنم،پرستیژی است که باشگاه برای من به ارمغان می‌آورد.دیگر هم به آرزویم که همان مدیریت بود رسیدم وبه مسایل مالی و قراردادی بازیکن یا چیزهای دیگر فکر نمی‌کنم.برای اینکه بدون بررسی و تنها به خاطر عشق مدیریت مدیرعامل باشگاه شدم.می‌توانستم مثلا سه ماه پیش که دلار،سی هزارتومان بود،بروم و بدهی بازیکن را صاف کنم،اما این کار رانکردم.دلار دوبرابر شده و تازه به فکر پرداخت بدهی بازیکن افتادم.قیمت بازیکن هم ناگهان نجومی شده و توانایی پرداختش راندارم.اینجاست که باشگاه بدهی بالا آورده و من به عنوان مدیرعامل هیچ مسئولیتی را قبول نمی‌کنم.خب معلوم است که اشتباهی آمدم به باشگاه!
شما موافق انتخاب هفت کاندیدا برای مربیگری تیم ملی بودید؟
موافقت یا مخالفت من مهم نیست.بروید از خود مسئولین فدراسیون بپرسید که کارشان درست بود یا غلط؟ برای همه آقایون کاندیدا احترام قائل هستم.اما کجای دنیا می‌روند و سه مربی که تیمشان جزو شش تای اول لیگ نیست را برای سرمربیگری تیم ملی انتخاب می‌کنند؟ طرف سال‌هاست مربیگری می‌کند،یک بار هم تیمش را در جمع شش تیم بالا نیاورده،آنوقت کاندیدا شده! به نطرتان این بازی نیست؟
اگر بازی نیست پس چه چیزی است؟ تنها اتفاق این بازی،این شد که برای بعضی مربیان وجهه سازی شد و به نفع آنها شد... از نظر قرارداد و قیمت برای تیم‌های سال بعدشان،درست است؟ این یک مورد از آنها است.یک مربی طی این سالها با اکثر تیمهایش،رتبه پنجمی یاششمی نداشته،آنوقت چطور کاندیدای سرمربیگری تیم ملی شده؟! هرچه بوده،این نوع انتخاب یک بازی بوده از طرف فدراسیون.
عملکرد خط حمله پرسپولیس را در این فصل چطور ارزیابی می‌کنید؟
خب،جوانان خوبی در خط فوروارد این تیم بازی می‌کنند.مثلا همین مهدی عبدی.در بازی با نفت مسجد سلیمان تا به زمین آمد،گلزنی کرد.خیلی هم خوب بازی کرد.یا محمد عمری.همین محمد عمری اگر قدر خودش رابداند از این هم بهتر می‌شود.
هیچ اشکالی هم ندارد که با بازیکنان بزرگ مقایسه شود.فقط به او توصیه می‌کنم الان که عکس و اسمش در رسانه‌ها و فضای مجازی است، حواسش باشد.الکی خودش را وارد حاشیه نکند که این حواشی بزرگترین آفت برای او می‌تواند باشد. بعضی اوقات،خودبازیکن هم باید قدر موقعیتش رابداند.