حمله به طلسم ۶ ساله؛ فوتبال ساحلی در انتظار جهانی ‌شدن

تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان برای کسب سهمیه جام‌جهانی پس از ۶ سال پا به سواحل پاتایا خواهند گذاشت.
به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان که عنوان قهرمانی جام بین‌قاره‌ای ۲۰۲۲ را یدک می‌کشد، برای شرکت در مسابقات جام ملت‌های آسیا و انتخابی جام جهانی راهی تایلند شده تا برای کسب سهمیه حضور در جام جهانی با رقبای آسیایی دیدار کند.
در دیدار نهایی مسابقات جام بین‌قاره‌ای، تیم ملی کشورمان به مصاف برزیل رفت و با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و قهرمان این دوره از مسابقات شد. ساحلی بازان کشورمان با این قهرمانی به همراه تیم ملی روسیه با چهار عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم جام بین قاره‌ای محسوب می‌شوند.
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از ۲۵ اسفند در رقابت‌های فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا در تایلند حضور خواهد داشت. این رقابت‌ها مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۳ دبی هم محسوب می‌شود و در صورت عدم راه‌یابی تیم ملی فوتبال ساحلی امارات به جمع چهار تیم پایانی، تیم‌های اول تا سوم این رقابت‌ها سهمیه جام جهانی ۲۰۲۳ را خواهند گرفت.
تیم ملی فوتبال ساحلی در آخرین دوره از مسابقات جام جهانی حضور نداشت، فیفا به دلیل کرونا مسابقات مقدماتی و انتخابی جام جهانی را برگزار نکرد و با توجه به تیم‌های راه یافته در دوره قبل مسابقات را برگزار کرد. تیم ملی چون در جام ملت‌ها به مرحله نیمه نهایی راه پیدا نکرده بود، برای حضور در جام جهانی انتخاب نشد. این بار اما تیم ملی فوتبال ساحلی ایران بعد از قهرمانی در جام بین قاره‌ای امیدوار است، این درخشش را در جام ملت‌ها تکرار کند و سهمیه حضور در جام جهانی را به دست بیاورد.
ملی‌پوشان ساحلی کشورمان آخرین بار در جام‌جهانی ۲۰۱۷ باهاما حضور داشت که از آن زمان ۶ سال می‌گذرد. ساحلی‌بازان ایران در آن دوره توانستند در رتبه سوم قرار بگیرند و برزیل نیز با برتری در مقابل تاهیتی به مقام قهرمانی دست پیدا کرد.
گروه‌بندی کامل جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا به شرح زیر است:
گروه A: تایلند، بحرین، افغانستان و عربستان سعودی
گروه B: امارات، ایران، مالزی و ازبکستان
گروه C: ژاپن، لبنان، چین و اندونزی
گروه D: عمان، فلسطین، کویت و قرقیزستان
علی نادری سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی اسامی ۱۲ بازیکن نهایی جهت اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا تایلند را اعلام کرد.
اسامی بازیکنان نهایی شرح زیر است:
سیدمهدی میرجلیلی، امیرحسین اکبری، عباس رضایی، سعید پیرامون، محمد مرادی، مهدی شیرمحمدی، علی میرشکاری، موحد محمدپور، محمدعلی مختاری، مسلم مسیگر، رضا امیری زاده و محمدجواد خسروی.
برنامه بازی‌های گروه ایران به شرح زیر است:
دور گروهی:
پنجشنبه ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۱
ایران - مالزی: ساعت ۱۹ به وقت تایلند و ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران
دیدار دوم:
شنبه ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۱
ایران - ازبکستان: ساعت ۱۹ به وقت تایلند و ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران
دیدار سوم:
دوشنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۱
ایران - امارات: ساعت : ۲۲:۰۰ به وقت تایلند و ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران
مرحله حذفی (یک چهارم نهایی):
چهارشنبه و پنجشنبه ۲ و ۳ فروردین ۱۴۰۲
نیمه نهایی:
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
فینال و رده بندی:
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲