پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱

ممنوعیت دیدار مقامات اسرائیلی و آمریکایی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با نارضایتی از دعوت نشدن برای سفر به آمریکا، به وزرای کابینه دستور داد که تا زمان دعوت کاخ سفید از وی برای این سفر و دیدار با رئیس جمهور این کشور، با آمریکایی‌ها دیدار نکنند. به گزارش شبکه ۱۲ اسراییل ، برخی وزرای کابینه نتانیاهو قصد سفر به آمریکا و برگزاری دیدارهای رسمی با مسئولان این کشور را داشتند اما وی به آن‌ها دستور داد، «تا زمانی که من به آمریکا سفر نکردم، هیچ کس حق این کار را ندارد.»
بر اساس این گزارش، وزرایی که مانند «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی، قصد سفر به آمریکا را دارند، با مسئولان این کشور دیدار نخواهند کرد. قبل از اینکه دولت جو بایدن اعلام کند که مسئولان آمریکایی به دلیل اظهارات تحریک آمیز اسموتریچ درمورد «حواره» با وی دیدار نخواهند کرد، نتانیاهو به اسموتریچ دستور داده بود که طی سفرش به آمریکا، دیدار رسمی با مسئولان این کشور برگزار نکند.
یک منبع مطلع در گفت وگو با شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سفر هر یک از وزرای صهیونیستی به آمریکا، مساله دعوت نشذن از نتانیاهو برای سفر به واشنگتن را برجسته تر می‌کند، به همین دلیل نخست وزیر رژیم صهیونیستی این دستور را صادر کرد، البته «ران درمر» به عنوان فرستاده ویژه نتانیاهو، از این قاعده مستثنی است.