سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲

دستگیری سارق سیم و کابل‌های محدوده فشم

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران از دستگیری یک سارق حرفه ای و سابقه دار و اعتراف وی به 11 فقره سرقت سیم و کابل خیر داد. سرهنگ «صادق ضرونی» در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، گفت: در پي مراجعه و شکایت چند تن از شهروندان در هفته‌های اخیر، درخصوص سرقت سیم و کابل در محدوده «فشم» پیگیری موضوع سریعاً به صورت ويژه در دستور کار عوامل عملیات کلانتری 162 فشم قرار گرفت. وی افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد، متهم با پرسه زنی در مناطق جرم خیز، در فرصت مناسب با استفاده از ابزار آلات سرقت سیم و کابل موجود در خیابان را بریده و آن را به سرقت ‌می‌برد. این مقام انتظامی در ادامه ابراز داشت: مأموران کلانتری فشم با با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی‌، در نهایت در یازدهم شهریور ماه هویت و مخفیگاه متهم را که از سارقان سابقه دار بود شناسایی کردند. سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران گفت: بلافاصله با هماهنگی‌های قضائی تیمی از ماموران در روز گذشته به مخفیگاه متهم در محدوده «روستا سنک بن» مراجعه و طی یک عملیات غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند. سرهنگ ضرونی تهران تصريح کرد: متهم 40 ساله پس از انتقال به مقر انتظامی به 11 فقره سرقت سیم و کابل در محدوده «فشم» اعتراف كرد. این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: متهم پس از دستگیری، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.
تعقیب و گریز مرگبار زورگیران تبر
به دست در اتوبان صدر
سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بسته شدن پرونده مجرم سابقه‌دار با شلیک گلوله پلیس خبر داد و گفت: این زورگیران حین ارتکاب جرم اقلام ممنوعه از جمله تبر داشتند.
به گزارش رکنا، سرهنگ صادق ضرونی اظهار کرد: ساعت 21:30 26 شهریورماه 1402، عوامل گشت موتورسوار کلانتری 101 تجریش در محدوده بلوار کاوه، متوجه زورگیری با سلاح سرد توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت و درخواست کمک یکی از شهروندان برای دستگیری سارقان ‌می‌شوند. وی افزود: سارقان با اطلاع از حضور پلیس در محل و بدون توجه به دستور ایست، اقدام به فرار کرده و با وجود تیراندازی‌های متعدد تیر اخطار از سوی مأموران، همچنان به فرار خود ادامه می‌دهند.
سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ بیان کرد: با گذشت 10 دقیقه از تعقیب و گریز و تلاش سارقان برای فرار از دست پلیس، نهایتا ماموران در بالای پل شهید صدر، با رعایت قانون به‌کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی به سمت سارقان می‌کنند که به علت اصابت گلوله پلیس به راننده موتورسیکلت و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، موتورسیکلت با گاردیل پل برخورد و متوقف می‌شود. ضرونی گفت: با متوقف شدن سارقان و قبل از هرگونه اقدام برای به‌کارگیری سلاح سرد از سوی سرنشین موتورسیکلت، ماموران اقدام به دستگیری این شخص کرده و در بازرسی از وی یک قبضه سلاح سرد از نوع تبر، یک عدد افشانه و یک عدد شوکر کشف می‌شود. وی خاطرنشان کرد: با توجه به اصابت گلوله به راننده موتورسیکلت و شدت جراحت ناشی از برخورد با گاردیل، بلافاصله طی هماهنگی با مرکز اورژانس، این شخص به بیمارستان منتقل؛ با وجود انجام اقدامات درمانی از سوی تیم پزشکی بیمارستان فوت می‌کند.
سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: در تحقیقات از متهم دستگیر شده و اعتراف صریح این شخص به اقدام به زورگیری‌، مشخص شد که این دو سارق زورگیر دارای نسبت فامیلی نزدیک با یکدیگر (پسرخاله و هر دو حدودا 30 ساله) بوده و دارای سوابق متعدد در زمینه ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با مواد مخدر، زورگیری، شرارت، کیف قاپی، سرقت گوشی تلفن همراه، نزاع و درگیری، سرقت داخل خودرو و... هستند.