دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲

اخبار کوتاه

کشف موتورسیکلت سرقتی از مخفیگاه متهم

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از کشف 4 دستگاه موتورسیکلت و دوچرخه سرقتی از مخفیگاه متهم خبر داد و گفت: در این رابطه یک نفر سارق دستگیر شد. به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ «امیر هوشنگ امیری» سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت اظهار داشت: با اعلام وقوع سرقت يک دستگاه موتورسیکلت در حوزه کلانتری 136 فرجام، بررسی موضوع و دستگیری سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت. وي افزود: ماموران انتظامی کلانتری 136 فرجام با انجام تحقیقات و بررسی‌های میدانی، سارق را شناسایی کردند و با هماهنگی با مقام قضائی، مأموران وارد مخفیگاه وی شده و سارق را دستگیر کردند و در بازرسی از محل تعداد 2 دستگاه موتورسیکلت سرقتی و 2 دستگاه دوچرخه به ارزش 2 میلیارد ریال را کشف کردند.
سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: متهم به 15 فقره سرقت در معابر تهران اعتراف کرد و دستگیری همدستان متهم در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت. سرهنگ امیری با بیان این که متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد از شهروندان خواست، نسبت به نصب تجهیزات ایمنی برای پیشگیری از سرقت اقدام و در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا مراتب را از طریق تماس با 110به پلیس اطلاع دهند.

کشف ۲۵۹ میلیون عدد انواع واحد ارز از دلالان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف ۲۵۹ میلیون انواع واحد ارزی از دلالان و سوداگران بازار ارز خبرداد. سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره اقدامات پلیس امنیت اقتصادی فراجا در بازار ارز گفت: اقدامات انجام شده ازسوی پلیس در بازار ارز با هماهنگی بانک مرکزی انجام شده و هدف از آن برخورد با معاملات غیرمجاز، نرخ سازی غیر واقعی و هرگونه سوداگری و سودجویی در این فضاست که منجر به نوسان در بازار و اخلال در فعالیت اقتصادی می‌شود.
وی ادامه داد: در همین راستا نیز از از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۸ مرحله طرح برخورد با دلالان و سوداگران بازار ارز را در سراسر کشور به اجرا درآوردیم که در جریان آن ۲۵۹ میلیون انواع واحد ارزی اعم از دلار، یورو، پوند، لیر، درهم، دینار و... از سودجویان کشف و ضبط شد. رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا درباره اینکه پلیس با چه تعداد از دلالان و سوداگران برخورد کرده نیز به ایسنا گفت: در جریان اجرای این طرح‌ها ۱۵۱ متهم دستگیر شدند. همچین ۲۸۹ پرونده نیز در این خصوص تشکیل شده و مورد رسیدگی قرار گرفته است. برخی از دستگیرشدگان نیز جزو افراد دانه‌درشتی بودند که دارای گردش مالی چندین میلیاردی بودند. رحیمی با بیان اینکه اجرای طرح‌های پلیس امنیت اقتصادی برای برخورد با سوداگران و دلالان بازار ارزی تداوم دارد، گفت: اخیرا طرحی را در این خصوص در تهران و چند شهر دیگر اجرا کردیم. اجرای چنین طرح‌هایی با جدیت دنبال شده و برابر قانون با مجرمان و متخلفان برخورد می‌شود. وی درباره اینکه آیا پلیس بر فعالیت سوداگران ارزی در فضای مجازی نیز نظارت دارد یا خیر هم گفت: نظارت پلیس هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی انجام می‌شود و با افرادی که بخواهند چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی آرامش اقتصادی را برهم بزنند برخورد خواهد شد. در طرح‌های اجرا شده نیز برخی از مجرمان دستگیر شده در فضای مجازی و برخی از کانال‌ها و صفحات و سایت‌ها فعالیت داشتند که مورد شناسایی قرار گرفته و با هماهنگی مقام قضایی بازداشت شدند.

افزایش مرگ درپی برق‌گرفتگی در تهران

پزشکی قانونی اعلام کرد که در نیمه اول سال‌جاری ۷۰نفر به دلیل برق گرفتگی در تهران جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش ایسنا، اداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد که درشش ماهه نخست سالجاری ۷۰ نفر به دلیل فوت ناشی از برق گرفتگی به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده‌اند.این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۱ که تعداد فوت ناشی ازبرق گرفتگی۶۳ نفر بود، ۱۱درصدافزایش یافته است. همچنین از کل فوت ناشی ازبرق گرفتگی از فروردین تا شهریور ماه امسال ۶۸ نفر مرد و دو نفر زن بودند. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل از ۶۳ مورد فوت ناشی از سوختگی ارجاع شده به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ۶۱ نفر مرد و دو نفر زن بودند.