دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲

دستگیری سارق اماکن خصوصی در قلعه نو

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری سارق اماکن خصوصی در محدوده قلعه نو،خبرداد و گفت: سارق به 6فقره سرقت اعتراف کرد.
سرهنگ «محمد قاسم طرهانی» در گفت و گو با خبرگزاری پلیس، گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصي در محدوده قلعه نو، دستگيري سارق يا سارقان احتمالي به صورت ويژه در دستور کار ماموران انتظامي قرار گرفت.
وي در ادامه گفت: مأموران کلانتری 211 قلعه نو با انجام اقدامات پليسي و گشت زني هدفمند در سطح منطقه موفق به دستگیری یک نفر سارق اماکن خصوصی شدند.
اين مقام انتظامي افزود: متهم در تحقيقات پليس به 5 فقره سرقت اماکن خصوصي و یک فقره سرقت موتورسیکلت از داخل منازل اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان ری در پایان با اشاره به تکميل پرونده و تحويل متهم به مرجع قضايي، به شهروندان توصيه کرد هشدار‌ها و توصیه‌های پليس را جدي گرفته و با انجام اقدام‌های پیشگیرانه از سرقت اماکن خصوصی و...توسط سارقان و مجرمان حرفه‌ای جلوگیری کنند.
دستگیری سارق محتویات خودرو در «ری»
فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری سارق محتویات خودرو در محدوده شهرری با تلاش ماموران کلانتری 172 این فرماندهی،خبر داد
سرهنگ «محمد قاسم طرهانی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس، گفت: در پي مراجعه و شکایت چند تن از شهروندان در هفته‌های اخیر، در خصوص سرقت از محتویات خودرو شهروندان در محدوده «شهرری» پیگیری موضوع سریعاً به صورت ويژه در دستور کار عوامل عملیات کلانتری 172حرم حضرت عبدالعظیم(ع) قرار گرفت.
این مقام انتظامی در ادامه ابراز داشت: مأموران کلانتری با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی‌، در نهایت در بیست هفتم آبان ماه هویت و مخفیگاه متهم شناسایی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: بلافاصله با هماهنگی‌های قضائی تیمی از ماموران پس از انجام هماهنگی‌های لازم به مخفیگاه متهم اعزام و طی یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند و از وی 16عدد ضبط خودرو،12 باند خودرو،4دستگاه سیستم پخش مسروقه کشف شد.
وی تصريح کرد: متهم پس از انتقال به مقر انتظامی به سرقت و مالخری محتویات داخل خودرو در سطح شهرستان اعتراف كرد.
سرهنگ طرهانی در پایان گفت: متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.
کشف12 پرونده موبایل قاپی در دولت‌آباد
فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری سارق موبایل قاپ محدوده دولت آباد و کشف 12 پرونده سرقت با تلاش ماموران کلانتری167، خبر داد.
سرهنگ«محمد قاسم طرهانی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، گفت: 25 آبان ماه عملیات کلانتری 167 دولت آباد در حال گشت زنی در محدوده خیابان «شهرزاد» به یک دستگاه موتورسیکلت با پلاک مخدوش، مشکوک و موتورسوار را تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار می‌دهند. وی افزود: متهم در همین حین با موتورسیکلت به سرعت به سمت خانمی که در خیابان در حال استفاده از تلفن همراه خود بود مراجعه و قبل از وقوع سرقت ماموران با استفاده از آژیر پلیس خانم را مطلع و سارق متواری می‌شود.
این مقام انتظامی گفت: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز و اجرای طرح مهار در خیابان‌های دولت‌آباد متهم دستگیر و به همراه موتورسیکلت به کلانتری منتقل کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان ری بیان داشت: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد متهم دارای سوابق متعدد سرقت می‌باشد که پس از دعوت مال باختگان تلفن همراه در آن محدوده به کلانتری، 12نفر ازآن‌ها سارق را بین دیگر متهمان شناسایی و متهم جوان پس از مشاهده مستندات پلیس به جرم خود مبنی بر موبایل قاپی و گردنبند قاپی معترف شد.
سرهنگ طرهانی در پایان گفت: متهم پس از تشکیل پرونده و پایان تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد.