پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

نمایشگاه صنایع دستی «لبخند ارمغان»

نمایشگاه گروهی صنایع دستی با عنوان «لبخند ارمغان» امروز پنجشنبه 9 آذر ماه سالجاری ساعت 16 در نگارخانه کلک خیال افتتاح می شود.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای اخلاق، نمایشگاه گروهی صنایع دستی با عنوان «لبخند ارمغان» به همت توان یابان ذهنی مرکز توانبخشی ارمغان از امروز (9 آذر ماه) به مدت یک هفته در نگارخانه کلک خیال برگزار می شود.
سندرم داون یا نشانَگان داون یک بیماری ژنتیکی است که به دلیل حضور تمام یا بخشی از یک کروموزوم اضافی در جفت کروموزوم ۲۱ به وجود می‌آید که در اصطلاح علمی تریزومی ۲۱ نامیده می‌شود. این بیماری دارای علائم مختلف از جمله ناهنجاری‌های عمده یا خفیف در ساختار یا عملکرد ارگان‌ها می‌باشد.
بر اساس این خبر، در این نمایشگاه که با مشارکت مراکز توابخشی و حرفه آموزی ارمغان برگزار می شود 300 اثر هنری از 60 نفر از نوجوانان و جوانان سندرم داون (14 سال به بالا) که به مدت یکسال وقت گذاشته اند در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
لازم به ذکر است، در حاشیه این نمایشگاه همزمان با روز جهانی معلولان(12 آذر) طی مراسمی که توسط نوجوانان سندرم داون برگزار می شود از آنان تقدیر به عمل می آید.
علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند در تاریخ ذکر شده از ساعت 10 تا 19 به نگارخانه کلک خیال واقع در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، جنب پارک گلزار طبقه دوم مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 33350060 تماس بگیرند.