يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

سه دستاورد نیروی دریایی ارتش رونمایی شد

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش روز شنبه با حضور در نمایشگاه دستاوردهای نیروی دریایی ارتش از دستاوردهای جدیدی رونمایی کرد.
شناور بدون سرنشین ROV: این شناور بدون سرنشین و کنترل از راه دور قابلیت شناسایی، کشف و انهدام مین‌های لنگری و کف خواب را دارد همچنین قابلیت حمل محموله جهت پاکسازی و انهدام مین‌ها را دارد.
این شناور تا ۲۰۰ متر عمق توان عملیات دارد و همچنین ۲۴ ساعت مداومت دریانوردی دارد و برای انهدام انواع مین‌های دریایی بکار گرفته می‌شود.
استفاده از تجهیزات بدون سرنشین در سطح ارتش‌های جهان در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و نیروهای مسلح کشورمان نیز با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و شرکت‌های دانش بنیان و مراکز علمی و دانشگاهی در این عرصه به دستاوردهای چشمگیری رسیده‌اند.
پهپاد عمود پرتاب چمروش ۴: این پهپاد با قابلیت عمود پرتاب می‌تواند به راحتی از انواع شناورهای نیروی دریایی به پرواز درآمده و مأموریت‌های محوله را انجام دهند. همچنین پهپاد هما و پهپاد پلیکان که از جمله پهپادهای نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران است نیز، در این نمایشگاه حضور دارند همچنین شناور سطحی هوشمند بدون سرنشین با موتور DCاز دیگر تجهیزاتی است که رونمایی شده است.