يکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

فیلیپین رکورددار فوتی‌های روزانه کرونا

بنابر تازه‌ترین به‌روزرسانیِ «ورلداُمتر» از آمار جهانی کرونا (کووید۱۹)، مجموع مبتلایان به این بیماری در کشورهای مختلف تا روز 18 آذر ماه 1402 به ۶۹۹ میلیون و شش هزار و ۵۱۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۹۴۸ هزار و ۵۷۷ بیمار نیز تأیید شده است.
به گزارش ایسنا، بنابر داده‌های جهانی ورلداُمتر، کووید۱۹ در روز 17 آذر ماه 1402، ۱۲ هزار و ۷۶۰ مورد ابتلای جدید داشته و جان ۴۳ بیمار را گرفته است.
همچنین فیلیپین با ثبت ۱۳ فوتی و آمریکا با بیش از ۵۰۰۰ ابتلای جدید به ترتیب بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونایی را در شبانه‌روز گذشته گزارش کرده‌ اند.
پایگاه داده‌های جهانی ورلداُمتر از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی، ثبت آمار رسمی مرتبط با کرونا را آغاز کرده است.
در میان ۱۰ کشوری که به عنوان مناطقی با بالاترین آمار ابتلا در بالای جدول ورلداُمتر جای گرفته‌اند، آمریکا همچنان با ثبت بیش از ۱۰۹ میلیون ابتلا و بیش از یک میلیون و ۱۸۰ هزار فوتی به ترتیب رکورد ابتلا و مرگ‌های کرونایی را در کل دنیا دارد.
پس از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه با عبور از ۴۰ میلیون ابتلا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده‌اند.
همچنین در فهرست آمار فوتی‌های این بیماری در حال حاضر بعد از آمریکا، برزیل با بیش از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیش از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ‌ و میر کرونایی را به ثبت رسانده‌اند.
بر همین اساس، فرانسه در حال حاضر رکورددار ابتلا در قاره سبز (اروپا) است و روسیه نیز با ثبت بیش از ۴۰۰ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ‌های کرونایی را تا روز 18 آذر ماه 1402 در این قاره گزارش کرده است.