يکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
دستگیری سارقان محتویات خودرو

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری 2

سارق لوازم و محتویات خودرو در گشت زنی‌های انتظامی خبرداد و گفت : متهمان به 39 فقره سرقت اعتراف کردند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس‌، سرهنگ «علی قاسم پور» رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اظهار کرد: 17 آذر ماه ماموران کلانتری 103 گاندی در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، در محدوده خیابان «دستگردی» تهران در حال گشت‌زنی بودند که به یک دستگاه خودرو که راننده آن به آهستگی از کنار خودرو‌های پارک شده در کنار خیابان عبور می‌کرد مشکوک شدند.
وی افزود: بررسی‌های اولیه ماموران نشان می‌داد، پلاک خودرو به طرز ماهرانه ای مخدوش شده است و همین سرنخ کافی بود تا ماموران دستور ایست وسیله نقلیه مذکور را صادر کنند. رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: راننده خودرو پس از مشاهده گشت پلیس بلافاصله به طرز خطرناکی از محل متواری و با حرکات مارپیچ به سایر خودروی‌های عبوری آسیب وارد کرد. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه با آغاز عملیات تعقیب و گریز راننده خودرو توجهی به فرمان‌های پلیسی نمی‌کرد ادامه داد: ماموران با استفاده از طرح مهار و شگردهای پلیسی موفق شدند خودرو را متوقف و هر دو متهم را دستگیر کنند. سرهنگ قاسم پور گفت: از صندوق عقب خودروی متهمان علاوه بر آلات و ادوات سرقت ، 9 عدد باطری خودرو کشف شد.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت خاطر نشان کرد: متهمان پس از انتقال به کلانتری در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت محتویات و لوازم خودرو در سطح معابر تهران در ساعات پایانی شب در خیابان‌های خلوت تهران و 39 فقره سرقت مشابه دیگر اعتراف کردند.
وی افزود: متهمان دارای سوابق متعدد کیفری با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی برای کشف جرائم احتمالی و جزئیات پرونده در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.