يکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

اعتراف متهم به بیش از 20فقره سرقت و مالخری

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران از دستگیری یک سارق مالخر و اعتراف وی به مالخری 20 فقره اموال مسروقه در تهران خبر داد.
سرهنگ «حسین مافی» سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری پایتخت در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، گفت: در پي مراجعه و شکایت چند تن از شهروندان در هفته‌های اخیر، در خصوص سرقت اماکن خصوصی در محدوده «جنت آباد» تهران، پیگیری موضوع سریعاً به صورت ويژه در دستور کار عوامل عملیات کلانتری 138 جنت آباد قرار گرفت و دستگیری متهم و مالخراموال مسروقه در دستور کار قرار گرفت. این مقام انتظامی در ادامه ابراز داشت: در بررسی‌های ماموران و یک عملیات تعقیب و گریز، ماموران موفق به کشف مخفیگاه مالخر شدند و با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی، هویت متهم پرونده را که از سارقان و مالخران سابقه دار بود شناسایی کردند.
وی گفت: بلافاصله با هماهنگی‌های قضائی تیمی از ماموران به مخفیگاه متهم مراجعه و طی یک عملیات غافلگیرانه مالخر اموال مسروقه را در مخفیگاهش دستگیر کردند و در بررسی از این محل اموال مسروقه شامل :یک دستگاه جوش، 2 عدد دوربین مدار بسته ، 3 عدد سنگ فرز،زنجیر چرخ ،جعبه ابزار ، کابل برق ، پمپ باد و یک عدد میخکوب بادی به ارزش 3 میلیارد ریال کشف شد.
سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصريح کرد: متهم پس از انتقال به مقر انتظامی به 20 فقره مالخری اعتراف كرد.
سرهنگ مافی در پایان با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد، گفت: شناسایی مال باختگان در دستور کار کلانتری 138 جنت‌آباد این محله قرار گرفت.