چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

ویژه

عدم انتشار دلایل ردصلاحیت روحانی
توسط شورای نگهبان

شورای نگهبان هنوز دلایل ردصلاحیت حجت‌الاسلام‌ حسن روحانی برای نامزدی در انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را به او ارائه نکرده است.
به گزارش ایلنا، در پی اعلام نتایج اولیه بررسی صلاحیت‌های انتخابات خبرگان رهبری، خبرنگار ایلنا مطلع شد که حسن روحانی هفته گذشته در نامه‌ای به شورای نگهبان خواستار اعلام دلایل ردصلاحیت خود شده اما با گذشت یک هفته هنوز این شورا به نامه او پاسخی نداده و دلایل و مستندات خود را برای این تصمیم ارائه نکرده است.
روز ۴ بهمن ۱۴۰۲ بنا به اطلاع یکی از مقامات شورای نگهبان، ردصلاحیت روحانی پس از سه دوره نمایندگی مردم سمنان و تهران در مجلس خبرگان رهبری توسط فقهای این شورا، اعلام و پیامک ردصلاحیت او روز شنبه هفتم بهمن ارسال شد. حجت‌الاسلام روحانی به این تصمیم اعتراض نکرد و در بیانیه‌ و نامه به شورای نگهبان خواستار اعلام دلایل ردصلاحیت خود شد که هنوز دلایلی اعلام نشده است.

توئیت شمخانی درباره موضع گیری‌های اخیر آمریکا

مشاور سیاسی رهبری انقلاب با تأکید بر این‌که «هدف مواضع اخیر آمریکا لطمه‌زدن به آرامش روانی مردم ایران است»، گفت: این رفتارها گرچه استحکام ساختاری و انسجام اجتماعی را مخدوش نمی‌کند، اما مصداق تلاش برای توسعه درگیری و بی‌ثبات‌سازی منطقه است. به گزارش ایسنا، دریابان علی شمخانی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت:
«‏مواضع ‎آمریکا پس از حمله به پایگاه این کشور در مرز اردن و عراق، بهانه‌جویی برای پیگیری راهبرد ثابت کاخ سفید در لطمه‌زدن به آرامش روانی مردم ‎ایران است. این رفتارها گرچه استحکام ساختاری و انسجام اجتماعی را مخدوش نمی‌کند، اما مصداق تلاش برای توسعه درگیری و بی‌ثبات‌سازی منطقه است.»