چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

تکواندو بعد از ۱۲ سال در پاریس به‌دنبال مدال است

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی تکواندو گفت: تیم ملی مردان ایران بعد از المپیک ۲۰۱۲ لندن مدالی در این رویداد مهم کسب نکرده و در پاریس به دنبال آن است تا بعد از ۱۲ سال دوباره به سکوی المپیک برگردد.
به گزارش فارس، مسابقات انتخابی المپیک پاریس در بخش قاره ای اهمیت فوق العاده ای برای همه کشورها دارد و فدراسیون تکواندو باید دقت نظر زیادی در انتخاب نماینده کشورمان برای این رویداد مهم داشته باشد.
حسین تاجیک ، از شرایط کسب سهمیه المپیک پاریس توسط تکواندوکاران کشورمان گفت: در شرایط فعلی اغلب مدعیان تکواندو در قاره کهن از طریق رنکینگ سیستم کسب سهمیه کرده اند و به خوبی می‌توان تشخیص داد که در چه اوزانی و چه تکواندوکارانی در مسابقات قاره ای حضور خواهند داشت تا بر اساس آن نماینده تکواندو ایران انتخاب و معرفی شود.
دارنده مدال برنز مسابقات جهانی تکواندو در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: معتقدم کسب مدال در همه اوزان المپیکی سخت است اما باتوجه به سابقه تکواندوکاران در هر وزنی می‌توان نقشه راه را ترسیم کرد.
عضو سابق تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که در اوزان سنگین وزن تکواندو ایران از گذشته تا کنون آیا شرایط خوبی داشته یا خیر گفت: تکواندو ایران همیشه در اوزان بالا(۸۰+ کیلوگرم) تکواندوکاران خوبی داشته که مدال‌های ارزشمندی را نیز کسب کرده اند. شرایط مبارزه در این وزن متفاوت است و تکواندوکار در کنار تکنیک بالا باید قدرت بدنی بالاتری داشته باشد.
وی در پاسخ به این سوال که برای موفقیت تکواندو در این مسیر کمیته فنی چه برنامه‌هایی را بایددر دستور کار خود قرار دهد، گفت: کمیته فنی فدراسیون باید برای آنالیز اهمیت بیشتری قائل شود، اینکه حریفان ما چگونه مبارزه می‌کنند و راه مبارزه و پیروزی با آنها چگونه است یک سوی مقوله است، اینکه در رنکینگ چه شرایطی ایجاده شده و خواهد شد، بحث دیگری است. خوشبختانه تکواندو از آن دست رشته‌هایی است که قرعه کشی ان بر اساس رنکینگ انجام می‌شود و میتوان قبل از شروع المپیک جدول را ترسیم کرد و بر اساس آن نمایندگانی که سهمیه گرفته اند را براساس حضور در این جدول پیش برد تا راه کسب مدال آنها هموار تر باشد.
تاجیک در پایان گفت: تیم ملی مردان ایران بعد از المپیک ۲۰۱۲ لندن مدالی در این رویداد مهم کسب نکرده و در پاریس به دنبال آن است تا بعد از ۱۲ سال دوباره به سکوی المپیک برگردد. رسیدن به این مهم دور از دسترس نیست، اما باید با برنامه پیش رفت، این درست است که تکواندو به مدال المپیک نیاز دارد اما نباید این موضوع فشار مضاعفی به تکواندو وارد کند. به موفقیت تکواندوکاران در این دوره از المپیک خیلی امیدوارم این مهم اتفاق بیفتد.