چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

اخبار کوتاه

غلامرضا بهروان درگذشت

«غلامرضا بهروان» چهره نام‌آشنای فوتبال کشور و رئیس اسبق سازمان لیگ درگذشت. به گزارش ایرنا، غلامرضا بهروان رئیس سابق سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، در سن ۷۳ سالگی پس از یک دوره دست و پنجه نرم کردن با بیماری، جان به جان آفرین تسلیم کرد و در گذشت. آن مرحوم همچنین سابقه حضور در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، ریاست هیات فوتبال استان مازندران و مسئولیت کمیته مسابقات سازمان لیگ را در کارنامه خود داشت.

حضور آیمن حسین در لیگ برتر ایران منتفی شد

مهاجم گلزن تیم ملی فوتبال عراق نمی‌تواند راهی هیچکدام از تیم‌های لیگ برتر ایران شود. به گزارش مهر، پس از پایان رقابت‌های نیم فصل اول لیگ برتر تیم‌ها به دنبال تقویت خود هستند تا در ادامه مسابقات و همچنین جام حذفی عملکرد بهتری داشته باشند. «آیمن حسین» ستاره تیم ملی فوتبال عراق که با وجود حذف تیم کشورش از جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ اما همچنان با ۶ گل زده در صدر جدول بهترین گلزنان مسابقات قرار دارد، مورد توجه چند باشگاه از جمله استقلال تهران پرسپولیس، سپاهان و... قرار گرفت اما این بازیکن تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند به لیگ برتر ایران انتقال یابد.
حسین با باشگاه راجابلانکا مصر قرارداد دارد و به طوری قرضی اکنون در تیم نیروی هوایی عراق توپ می‌زند. با توجه به قوانین موجود بازیکنی که در یکسال با دو باشگاه قرارداد امضا کرده است مجاز به حضور در باشگاه سوم نیست و بنابراین او تا پایان فصل نمی‌تواند راهی تیمی‌شود و حضور او در لیگ برتر ایران منتفی شد.

دیدار پرسپولیس و تراکتور
بدون حضور هواداران

در دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و تراکتور در هفته هفدهم لیگ برتر، هواداران نمی‌توانند در ورزشگاه آزادی حضور داشته باشند. به گزارش مهر، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران در دربی صد و دوم پایتخت رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی در پایان با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید. پس از پایان این بازی و به دلیل تخلفات صورت گرفته از سوی هواداران هر دو تیم، سرخابی‌ها محکوم به برگزاری یک بازی خانگی بدون حضور هواداران خود محکوم شدند که طبق اعلام کمیته انضباطی قرار شد این محرومیت در اولین بازی دو تیم پس از تعطیلات نیم فصل اجرایی شود.
تیم‌های پرسپولیس و نفت و گاز گچساران در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی قرار بود روز ۲۰ بهمن به مصاف هم بروند که به دلیل حضور تیم ملی ایران در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا این بازی به تاریخ دیگری موکول شد. در همین رابطه مسؤولان کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر، از کمیته انضباطی بابت محرومیت هواداران پرسپولیس استعلام گرفتند و قرار شد دیدار پرسپولیس و تراکتور که در روز چهارشنبه ۲ اسفند و در چارچوب هفته هفدهم برگزار خواهد شد بدون حضور هواداران باشد. این بازی نخستین دیدار خانگی پرسپولیس در نیم فصل دوم است که حکم محرومیت حضور هواداران پرسپولیس اجرایی خواهد شد.