چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

۵۴ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان تهران مقاوم سازی شد

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت که با همکاری مردم و همکاران بنیاد مسکن استان، بیش از ۵۴ درصد واحدهای مسکن روستایی استان تهران مقاوم سازی شد. به گزارش ایرنا، عطاء‌اله زمانی مظفرآبادی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: سهمیه تسهیلات مسکن روستایی قرض الحسنه در استان تهران در سال ۱۴۰۱ تعداد یک‌هزار و ۵۰۰ واحد با مبلغ تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی بود که این سهمیه در سال ۱۴۰۲ به چهار هزار واحد با مبلغ تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی افزایش یافته است.
این مقام مسوول در خصوص وضعیت مقاوم‌سازی مسکن روستایی استان تهران افزود: براساس نتایج آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی سال ۹۷ کشور، استان تهران دارای ۲۲۵ هزار و ۵۵۶ واحد مسکونی روستایی بوده که از این تعداد ۱۲۱ هزار و ۸۶۴ واحد معادل ۵۴ درصد واحدها مقاوم سازی شده و انتظار می‌رود با دریافت این تسهیلات کم بهره در سال جاری و سال آینده در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵هزار نفر جمعیت توسط مردم، نسبت به مقاوم سازی بخش دیگری از واحدهای نا ایمن این مناطق اقدام شود.
زمانی ادامه‌داد: به برکت انقلاب اسلامی فرصت توسعه روستایی و احداث مسکن با کیفیت و تسهیلات قرض الحسنه فراهم شده است و مردم استان تهران می توانند برای دریافت مساعدت لازم و تسهیلات ساخت مسکن روستایی به بنیاد مسکن شهرستان محل سکونت خود مراجعه و در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به اخذ تسهیلات مورد نیاز خود اقدام کنند.