چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

مرد شیاد بدون پول خریدهای میلیاردی می کرد و زندگی لاکچری داشت

شخصی که از طریق ارائه رسید جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان پاکدشتی می‌کرد دستگیر شد.
به گزارش رکنا، سرهنگ نجم الدین مرادی فرمانده انتظامی‌شهرستان پاکدشت، در تشریح این خبر اظهار داشت: مرد جوانی به پلیس آگاهی مراجعه و مدعی شد پس از درج آگهی فروش یک دستگاه یخچال فریزر در یکی از سایت‌های واسطه گر، مورد کلاهبرداری اینترنتی قرار گرفته است، لذا رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: خریدار با ارائه یک رسید بانکی در موبایلش که نشان می‌داد پول به حساب شاکی واریز شده است مدعی می‌شود که وجه کالا به حساب فروشنده واریزکرده است و در نهایت کالای مورد نظر را با استفاده از سکوهای حمل بار اینترنتی تحویل داده و بعد از گذشت چند ساعت شاکی متوجه می‌شود که پولی به حسابش واریز نشده است.
فرمانده انتظامی‌شهرستان پاکدشت ادامه داد: برابر اظهارات شاکی و بررسی‌های فنی به عمل آمده مشخص شد متهم ازطریق برنامه نرم افزاری اقدام به کلاهبرداری از قربانی کرده است که با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی 2 نفر متهم شناسایی و پس از هماهنگی قضائی دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شدند.
این مقام انتظامی‌گفت: متهمان ابتدا منکر هرگونه جرمی‌شدند اما در نهایت پس از مواجهه ‌شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان به جرم خود اعتراف و اعلام داشتند تعداد 15 راس گوسفند از یک نفر ، 2 تن و 700 کیلو برنج ایرانی از یک نفر ، یک دستگاه یخچال فریزر ساید بای ساید از یک نفر و تعداد 30 راس گوسفند از یک نفر و تعداد 2 دستگاه ماشین لباسشویی و ظرفشویی از یک شهروند دیگر با ارائه رسید جعلی خریداری و به فروش رسانده‌اند.
فرمانده انتظامی‌پاکدشت در پایان با بیان اینکه متهمان تاکنون بالغ بر 12 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده اند از عموم مردم خواست تا هشدار‌های پلیس را جدی گرفته و در صورت اینکه با این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند به پلیس آگاهی شهرستان پاکدشت مراجعه نمایند.