چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

اخبار کوتاه

بازداشت مرد شیاد
در کمد دیواری خانه‌اش

کلاهبردار میلیاردی وقتی در کمد دیواری مخفی شده بود دستگیر شد.
به گزارش رکنا، سردار حسن مفخمی فرمانده انتظامی مازندران شهرستانی دیروز گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان شهر زیراب شهرستان سوادکوه و ارائه شکایت مبنی بر اینکه فردی به بهانه ساخت و ساز ساختمان از وی بیش از ۱۰ میلیارد ریال دریافت کرده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی افزود: ماموران کلانتری ۱۳ با هماهنگی قضائی و در یک عملیات غافلگیرانه، متهم را که بیش از ۱۴ سال از شهرستان ورامین متواری بوده سرانجام در مخفیگاهش در داخل کمد دیواری دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی مازندران گفت: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد متهم که یک کلاهبردار حرفه‌ای و سابقه دار و دارای ۳۰ پرونده قضائی بوده در تحقیقات پلیسی به بزه ارتکابی خود و ۳۰ پرونده کلاهبرداری در استان‌ها دیگر اعتراف کرد.
سردار مفخمی شهرستانی با اشاره به اینکه متهم بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد، افزود: شهروندان مراقب باشند در صورتی که از آنان به بهانه ساخت و ساز کلاهبرداری شده برای طرح شکایت به پلیس شهرستان سوادکوه مراجعه کنند.

شهادت سرتیپ دوم کوروش بازیار در شیراز

فرمانده یگان امداد شیراز در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان به شهادت رسید.
به گزارش رکنا، مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس در اطلاعیه‌ای از شهادت فرمانده یگان امداد شیراز خبر داد.
در این اطلاعیه آمده است: در راستای طرح برخورد با مخلان نظم و امنیت و همچنین قاچاقچیان کالا ، ساعت ۴ صبح روز گذشته واحدهای گشت انتظامی به سرپرستی سرتیپ دوم کوروش بازیار فرمانده یگان‌امداد شیراز حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی (کمربندی) به یک دستگاه وانت نیسان حامل بار مشکوک و دستور ایست می‌دهند که راننده بدون توجه اقدام به فرار می‌کند.
بر اساس این گزارش، پس از طی مسافتی تعقیب و گریز مأموران انتظامی با رعایت قانون به کارگیری سلاح به سمت لاستیک خودرو شلیک و وانت نیسان را متوقف می‌کنند که در حین بازرسی از خودرو ناگهان یک سواری پژو پارس که اسکورت محموله بوده با سرعت زیاد و به صورت عمدی به سرتیپ دوم کوروش بازیار فرمانده یگان‌امداد شیراز برخورد و به شدت وی را مجروح می‌کند و متواری می‌شود.گفتنی است سرتیپ دوم بازیار سریعاً به مرکز درمانی اعزام و اقدامات درمانی توسط کادر درمان انجام که به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت می‌رسد.

خودکشی مرد آبادانی
یک روز پس از آزادی از زندان

جوان 27 ساله آبادانی که روز گذشته از زندان آزاد شده بود با طناب دار زیر پل مدن آبادان خودش را دار زد.
به گزارش رکنا، یک منبع آگاه در گفت‌وگوی اختصاصی با رکنا در خوزستان اظهار داشت: در پی اعلام وقوع یک فقره حلق آویز به مرکز پلیس 110 آبادان در ساعت تقریبی 17:30 دقیقه روز دوشنبه 16 بهمن ماه در زیر پل مدن بر فراز رودخانه بهمنشیر آبادان گزارش داده شد، بلافاصله مأموران کلانتری 13 قدس بهمراه بازپرس شعبه قتل و مأموران دایره جنایی پلیس آگاهی به محل اعزام شدند.
مأموران در محل مشاهده کردند پسر 27 ساله ای که تنها 1روز از زندان آزاد شده با استفاده از طناب خود را حلق آویز کرده و به زندگی خود پایان داده است.علت و انگیزه این فرد از خودکشی مشخص نیست جسد پسر جوان نیز بادستور بازپرس پرونده به پزشکی قانونی انتقال یافت.

مرگ دردناک مرد جوان
در سقوط از روی داربست‌ها

کارگر ساختمانی به دلیل سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.
به گزارش رکنا، یک کارگر ساختمانی حین کار روی داربست‌های فلزی طبقه هفتم یک ساختمان درحال ساخت واقع در محدوده بلوارطبرسی بابل از ارتفاع روی داربست طبقه اول سقوط کرده و حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.
از قرار معلوم؛ کارگر جان باخته فاقد تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع بوده است.