سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

شهری

ارائه صدها برنامه و خدمات سلامت‌محور در منطقه۱۴

شهروندان دارالمومنین تهران از خدمات و آموزش‌های سلامت‌محور به صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۴، امیر یزدی در این‌باره گفت: در راستای ارتقای نشاط و سلامت خانواده‌ها، فعالیت‌های متنوع سلامت‌محور، آموزش توانمندسازی ویژه صدها شهروند و خانواده منطقه به اجرا درآمده است.
شهردار منطقه بااشاره به اینکه طرح‌های سلامت‌محور هر سه‌شنبه‌ در مساجد نواحی شش‌گانه با حضور کارشناسان حوزه سلامت اجرا می‌شود، گفت: ده‌ها عنوان برنامه با رویکرد‌آموزش در ماه‌های اخیر و در بیش از ۴۰ مسجد برای شهروندان اجرا شده است.
وی با تاکید بر اهمیت ترویج مسجدمحوری و ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی در مساجد گفت: کارگاه‌های آموزشی خودمراقبتی، مهارت‌های زندگی، مهارت ارتباط با همسر و فرزندان، تغذیه سالم تا توزیع بسته‌های آموزشی و اقلام بهداشتی از خدمات ارائه شده در طرح سه شنبه‌های سلامت است که در این پایگاه‌های مردمی به اجرا در آمده و مورد استقبال صدها شهروندان دارالمومنین تهران قرار گرفته است.
برنامه ریزی برای افزایش توانمندی افراد دارای معلولیت با اجرای برنامه‌های متنوع و ارائه خدمات سلامت‌محور به این اقشار از دیگر اولویت‌هایی است که شهردار منطقه به آن اشاره کرد.
یزدی در ادامه به برگزاری کلینیک تخصصی‌سلامت، برگزاری کارگاه آموزشی ایمنی وسالمندی، آموزش پیشگیری از اعتیاد، آموزش خودمراقبتی، ایمنی در زندگی،آموزش سلامت روان، آموزش سلامت معنوی، پویش تغذیه سالم، کارگاه تغذیه سالم و بینایی سنجی، آموزش کنترل خشم، مهارتهای زندگی به عنوان برنامه‌های سلامت محور ویژه شهروندان بویژه نوجوانان و سالمندان اشاره کرد که در ایام الله فجر با محوریت مدارس، سراهای محله و مساجد به اجرا درآمده است.
وی در پایان بااشاره به نزدیک‌شدن به سال جدید و فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: صدها عنوان برنامه فرهنگی و مذهبی و خدمات سلامت‌محور در ماه مبارک رمضان برای شهروندان و بویژه سالمندان و اقشار خاص درنظرگرفته شده و اجرا خواهد شد.

نخستین جلسه ملاقات سرپرست سازمان مدیریت میادین برگزار شد

نخستین ملاقات مردمی سرپرست سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، مهدی بختیاری زاده سرپرست سازمان مدیریت میادین برگزار شد.
در این دیدار، سرپرست سازمان با تعدادی از شهروندان، کارکنان و بهره‌برداران این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.از سوی سرپرست سازمان دستورات لازم برای مراجعان صادر شد.