چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

آخرین وضعیت بازگشایی بیمارستان گاندی از زبان رئیس کل سازمان نظام پزشکی

رئیس کل سازمان نظام پزشکی درباره آخرین وضعیت بازگشایی بیمارستان گاندی توضیح داد‌.
دکتر محمد رئیس‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت بیمارستان گاندی گفت: در سازمان نظام پزشکی در خصوص بازگشایی بیمارستان گاندی پیگیری‌ها در حال انجام است‌.
وی همچنین ضمن تشکر از پیگیری‌های مسوولان مربوطه در بحث بازگشایی و بازگشت به کار بیمارستان گاندی، گفت: در حاشیه یکی از جلساتی که با برخی مسوولان دولتی داشتم، تاکید شد که در خصوص رفع مشکلات و بازگشایی بخش‌های سالم این بیمارستان، پیگیری مجدد انجام شود‌. در مجموع برگزاری جلسه و وضعیت بازگشت به کار بخش‌های سالم این بیمارستان را پیگیریم‌.
پیش از این نیز رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور در گفت‌وگویی با خبرگزاری دانشجویان ایران اعلام کرده بود که «بیمارستان گاندی دو یال دار‌. نمای یال غربی دچار آتش‌سوزی شده بود که عمدتا محل هتل بیمارستان است‌. کار اصلی بیمارستان، اتاق‌های عمل، بخش‌ها در یال شرقی انجام می‌شود‌. آتش‌سوزی در یال شرقی صورت نگرفته و ارتباطی با یال غربی که دچار آتش‌سوزی شده، ندارد‌.»
وی به ایسنا گفته بود: «ضلع غربی تعطیل است و در آینده نزدیک به چرخه بازنمی‌گردد‌. تمهیدات و مجوزهایی که باید توسط مسئولان بیمارستان گاندی اخذ شود برای یال شرقی بیمارستان است‌. اگر مسئولان بیمارستان بتوانند مجوزهای لازم را از ارگان‌های مربوطه به ویژه وزارت بهداشت، شهرداری و سازمان آتش‌نشانی اخذ کنند، به طور قطع مسئولان قضایی برای بازگشایی هرچه سریع‌تر بیمارستان اقدام می‌کنند‌.»