چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد

برخورد قاطع پلیس با خرده‌فروشان موادمخدر

رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه اگر خرده فروشی موادمخدر نباشد، معتاد متجاهر نیز نخواهد بود، از برخورد قاطع پلیس با خرده فروشان خبر داد.
به گزارش ایسنا، سردار عباسعلی محمدیان، در مراسم افتتاح طرح همیاران آرامش اجتماعی که پیش از ظهر دیروز در مسجد جامع نارمک برگزار شد، گفت: نزدیک به یک سال است که با هدف ارتباط بیشتر با مردم و دریافت نیازمندی‌های پلیسی، توفیق داریم که هر هفته از یک مسجد در سطح محلات تهران بازدید کنیم. در این بازدیدها روسای پلیس‌های تخصصی و کارشناسان نیز با ما همراه هستند. وی با بیان اینکه پلیس با مردم ملاقات کرده و نیازمندی‌های آنان را پرس و جو می‌کند، گفت: تلاش ما رفع این مشکلات و نیازمندی‌هاست و ان‌شاءالله در آینده نیز بیشتر به شکل حضوری در خدمت مردم خواهیم بود.
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه نتیجه حضور میدانی پلیس در مساجد و محلات باعث شده مشکلات محلات زودتر و بهتر رفع شود، گفت: یکی از مشکلات مطرح شده در مورد جمع‌آوری معتادان متجاهر بود. ما توانمندی جمع‌آوری معتادان متجاهر را داریم اما جای نگه‌داری نداشتیم که خوشبختانه ظرفیت برای نگهداری این افراد افزایش پیدا کرد و معتادان متجاهر، یا افرادی که مریضی‌های واگیردار و زخم باز دارند در فضای ایجاد شده نگه داری می‌شوند و امروز شاهد پاکسازی محلات از معتادان متجاهر هستیم. با خرده فروشان مواد مخدر نیز به طور قاطع برخورد می‌کنیم.
وی افزود: امروز در تهران شاهد هستیم که دیگر در خیابان‌ها مانند چند سال قبل معتاد متجاهر نداریم. اگر هم موردی بوده مردم به پلیس گزارش داده و بلافاصله نسبت به جمع آوری آنان اقدام شده است.
محمدیان با تاکید بر اینکه اگر خرده فروشان موادمخدر نباشند معتادان نیز نیستند، گفت: در همین راستا نیز با خرده فروشان نیز قاطعانه برخورد خواهیم کرد و اگر کسی گزارشی از این افراد داشت با ۱۱۰ تماس بگیرد.
معاون فرهنگی اجتماعی فراجا نیز با حضور در مسجد جامع نارمک درباره اجرای طرح همیاران آرامش گفت: با همکاری ایجاد شده میان پلیس و وزارت کشور، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و ... طرح همیاران آرامش اجتماعی آغاز شد.
به گزارش ایسنا، سردار سعید منتظر المهدی افزود: این طرح امروز در مسجد سمنگان در محله سمنگان به صورت آزمایشی کلید خورد و در صورت موفقیت در سراسر کشور ایجاد خواهد شد.
معاون فرهنگی اجتماعی فراجا با بیان اینکه ایجاد آرامش اجتماعی اهمیت بسیاری دارد، گفت: پلیس نیز به دنبال تحقق همین آرامش است و در این زمینه از کمک مردم استفاده خواهد کرد.
منتظرالمهدی درباره جزئیات طرح همیاران آرامش نیز گفت: در این طرح کاهش آسیب اجتماعی با رویکرد محله محور مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم که اجرای آن کمک کند تا کمتر شاهد بروز پدیده‌های اجتماعی مانند اعتیاد، سرقت، کلاهبرداری، جرائم سایبری و... باشیم.
وی ادامه داد: در این طرح، پلیس اقدام به آموزش به مردم خواهد کرد و همچین از ظرفیت خود مردم نیز در موضوع آموزش استفاده خواهد کرد تا مشارکت مردم برای حل مشکلاتشان ایجاد شود. همچنین در این طرح خدماتی مثل خدمات درمانی و مشاوره‌ای نیز ارائه می‌شود.
معاون فرهنگی اجتماعی فراجا افزود: معتمدین محل برای حل مشکلات هم محلی‌های خود با پلیس همکاری ‌می‌کنند. پلیس هدایت و مدیریت این امر را توسط کلانتری‌ها انجام خواهد داد و کلانتری‌ها مسئولان را جمع کرده، مشکلات را بیان کرده و با همکاری مردم مشکلات رفع می‌شود.