چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲

جیب بری در قبرستان پس از فرار از کمپ ترک اعتیاد

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی جیب بری که پس از فرار از کمپ ترک اعتیاد مرتکب ۲۰ فقره سرقت شده بود خبر داد. به گزارش خبرگزاری پلیس سردار علی ولی‌پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت آذر ماه سال جاری پرونده‌ای مبنی بر جیب بری در قبرستان کهریزک در اختیار کارآگاهان پایگاه دهم قرار گرفت. وی افزود مالباخته با حضور در پایگاه دهم پلیس آگاهی به کارآگاهان اظهار کرد برای شرکت در مراسم خاکسپاری به یکی از قبرستان‌های حومه کهریزک مراجعه کرده بودم و پس از پایان مراسم متوجه شدم کیف پول و تلفن همراهم به سرقت رفته است. این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد با مراقبت‌های ویژه پلیسی کارآگاهان موفق شدند سارقی را حین ارتکاب جیب بری دستگیر کنند. رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ابراز داشت متهم در پی جویی‌های پلیس به ۲۰ فقره جیب بری ازمراجعه کنندگان به بهشت زهرا و سایر قبرستان‌ها اعتراف و اظهار کرد از کمپ ترک اعتیاد در محل سکونتم در استان اهواز فرار کردم و به تهران مراجعه و برای امرار معاش به جیب بری می‌پرداختم. وی به شناسایی مال خر اموال مسروقه و کشف تعدادی اموال مسروقه اشاره کرد و گفت تاکنون ۱۵ تن از مالباختگان شناسایی و متهمان برای شناسایی دیگر جرایم در اختیار پایگاه دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.
انهدام باند سارقان موتور سیکلت
رئیس پلیس آگاهی پایتخت همچنین از دستگیری ۴ سارق موتورسیکلت و دو مال خر خبر داد و گفت از مخفیگاه مال خران ۹ دستگاه موتور سیکلت گران قیمت کشف شد.
به گزارش خبرگزاری پلیس سردار علی ولی‌پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت با وقوع چند فقره سرقت مشابه موتور سیکلت بررسی موضوع در اختیار تیمی زبده از کارآگاهان اداره هفتم پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود کارآگاهان با حضور در محل‌های سرقت و انجام تحقیقات میدانی به دست آوردند که سرقت‌ها توسط ۴ سارق انجام شده است.این مقام ارشد انتظامی ادامه داد با تطبیق مشخصات ظاهری یکی از سارقان با آلبوم مجرمان حرفه‌ای به دست آمد متهم سابقه‌دار نبوده و به علت کم سن و سال بودن فاقد سابقه می‌باشد. سردار ولیپور گودرزی در ادامه ابراز داشت با تلاش کارآگاهان هویت و مخفیگاه این سارق در جنوب تهران شناسایی و در گامی دیگر کارآگاهان موفق شدند سایر همدستان وی را شناسایی کنند.رئیس پلیس آگاهی تهران به دستگیری ۴ سارق در عملیات‌های مختلف و منسجم اشاره کرد و گفت متهمان در پی جویی‌های انتظامی به سرقت موتور سیکلت‌های گران قیمت با همکاری یکدیگر در سطح شهر تهران و فروش اموال مسروقه به دو مالخر اعتراف کردند. وی اضافه کرد در ادامه بررسی‌های پلیسی مخفیگاه مالخر شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضایی هر دو مالخر در مخفیگاهشان دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاه متهمان ۹ دستگاه موتور سیکلت گران قیمت در مدل‌های بنلی و آپاچی کشف شد.این مقام ارشد پلیسی با بیان اینکه تاکنون ۵ مال باخته شناسایی شده در پایان خاطرنشان کرد متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضایی برای کشف سایر جرایم احتمالی در اختیار اداره هفتم پلیس آگاهی قرار گرفتند.