چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲

دستگیری عاملان درگیری میدان معلم شهرری

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری عاملان درگیری میدان معلم شهرری با تلاش ماموران کلانتری ۱۳۱ این فرماندهی،خبر داد.
سرهنگ محمدقاسم طرهانی فرمانده انتظامی شهرستان ری در تشریح این خبر بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر درگیری و ایجاد ضرب و جرح توسط دونفر با استفاده از سلاح سرد از نوع قمه، موضوع در دستور کار عوامل اطلاعات کلانتری ۱۳۱ شهرری قرار گرفت.
وی افزود : با اشرافیت‌های اطلاعاتی و اقدامات تخصصی ماموران به محل حضور احتمالی متهمان در محدوده میدان معلم رفتند که متهمان اصلی درگیری را مشاهده کردند که متهمان نیز به محض مشاهده مامورین قصد متواری شدند را داشتند که طی یک اقدام ضربتی و غافلگیرانه هر دونفر را دستگیر کردند.
سرهنگ طرهانی با اشاره به انتقال متهمان به کلانتری بیان داشت: تاکنون ۴شاکی شناسایی و به کلانتری دعوت شدند که تحقيقات جهت تکمیل پرونده در این خصوص ادامه دارد.
سرهنگ طرهانی در پایان به عاملان بی نظمی و مخلان امنیت هشدار داد که پلیس به هیچ وجه اجازه جولان این افراد و به خطر انداختن ‏امنیت مردم را به آنها نخواهد داد و برخورد پلیس با این افراد سخت و پشیمان کننده خواهد بود.‌
دستگیری سارق دکل‌های مخابراتی در قلعه نو
فرمانده انتظامی شهرستان ری همچنین از دستگیری سارق حرفه ای تجهیزات دکل‌های مخابراتی حین سرقت با تلاش ماموران کلانتری ۲۱۱ قلعه نو، خبر داد.
سرهنگ محمد قاسم طرهانی فرمانده انتظامی شهرستان ری در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت تجهیزات دکل‌های مخابراتی در قلعه نو، موضوع در دستور کار ماموران عملیات کلانتری ۲۱۱ این فرماندهی قرار گرفت.
وی افزود: باتوجه به حساسیت موضوع اقدامات فنی و تخصصی در خصوص دستگیری سارق یا سارقان آغاز شد که با بررسی از صحنه وقوع جرم و استفاده از تجهیزات پلیسی مشخص شد سرقت توسط یک نفر که با تجهیزات مخابراتی آشنایی داره انجام شده است.
سرهنگ طرهانی اضافه کرد: با پوشش دهی نقاط احتمالی حضور سارق و اشرافیت اطلاعاتی ماموران عملیات کلانتری سی ام بهمن ماه امسال سارق را حین بالا رفتن از دکل مخابراتی محدوده قلعه نو مشاهده کردند که سارق به محض مشاهده مامورین سریعا به پایین اومده و و بصورت پیاده متواری گردید که پس از طی مسافتی متهم را متوقف و دستگیر می‌کنند. فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به انتقال متهم به کلانتری بیان داشت: در ادامه تحقیقات مشخص شد متهم ۳۸ ساله یکی از کارگران اخراجی پیمانکار شرکت مخابراتی بوده است که اقدام به سرقت می‌کند که در این خصوص دارای ۵فقره سابقه سرقت می‌باشد.
این مقام انتظامی با اشاره به طرح شکایت توسط اداره مخابرات شهرستان و ۲ شاکی خصوصی بیان داشت : متهم پس از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضائی می‌گردد. سرهنگ طرهانی همچنین از شهروندان درخواست کرد ضمن توجه به هشدارهای پلیس، هر گونه تردد مشکوک افراد ناشناس را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.