چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲

برگزاری مراسم گرامیداشت مرحوم خباز با حضور پررنگ سیاسیون

مراسم ختم محمدرضا خباز با حضور چهره‌های مطرح سیاسی در مسجد نور تهران برگزار شد.
به گزارش ایلنا، مراسم ختم محمدرضا خباز فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده ادوار مجلس ظهر دیروز در مسجد نور تهران با حضور چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب برگزار شد.
احمد توکلی، اسحاق جهانگیری، مجید انصاری، نعیمی‌پور، محمدرضا عارف، بیژن نامدار زنگنه، محمود واعظی، حسین مرعشی، محسن امین‌زاده، احمد توکلی، الیاس حضرتی، مصطفی کواکبیان، جواد امام، حجت‌الاسلام‌هادی خامنه‌ای، محسن افشانی، مازیار بالایی ، حسینعلی امیری، ابطحی، حسین کروبی، حجت نظری از جمله حاضرین در این مراسم بودند.
محمدرضا خباز متولد ۲۸ تیر ۱۳۳۳ در کاشمر بود. این سیاستمدار اصلاح‌طلب، علاوه بر اینکه در دوره‌های چهارم، پنجم، ششم و هشتم به عنوان نماینده حوزه انتخابیه کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی موکل مردم دیار ترشیز بود در دولت تدبیر و امید به عنوان استاندار استان خراسان شمالی و استاندار سابق استان سمنان بود. مدتی نیز سمت معاونت امور تقنینی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری را عهده‌دار بود.
محمدرضا خباز نیز از جمله اصلاح طلبانی بود که با ردصلاحیت هیات‌های اجرایی و شورای نگهبان از شرکت در انتخابات مجلس دوازدهم بازمانده بود. وی در آخرین مصاحبه خود با روزنامه مردم سالاری اين فعال سياسي بر اين اعتقاد بود که بايد در بين مردم اميد ايجاد کرد و فضا را خالي نکرد و حتي اگر مي‌شود تعداد اندکي از نيروهاي اصلاح طلب را به مجلس فرستاد تا از اتفاقاتي مانند تخلفاتي که در مجلس حداقلي يازدهم رخ داده جلوگيري شود. وي درباره آينده کشور نیز معتقد بوئد که ما نظرات خود را در مصاحبه‌هاي مختلف براي بهبود امور بيان کرده ايم، اما گوش شنوايي نبوده است.
او شامگاه بیستم بهمن‌ماه به دلیل سکته قلبی در کاشمر دار فانی را وداع گفت.