پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
فعال سیاسی اصلاح طلب:

موضع جبهه اصلاحات درست است

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: برخی می‌گویند یک خرده تریبون داشته باشیم و حرف بزنیم، مثل آقای مطهری و دیگران برای ما غنیمت است، اما برخی این موضع را نمی‌پسندند و معتقدند که چرا به حداقل راضی شویم.
به گزارش منیبان، غلامعلی رجایی، فعال سیاسی اصلاح طلب درباره ارزیابی خود از راهبرد جبهه اصلاحات و بیانیه 110 نفر از چهره‌های سیاسی اصلاح طلب درخصوص انتخابات گفت: موضع گیری به اصلاح طلبان توسط حاکمیت و شورای نگهبان تحمیل شد. چرا باید حزبی که دو دور دولت تشکیل داده و مجلس سوم و ششم را در دست داشته است، اعلام کند لیست ما کامل نیست. اگر فروشنده‌ای جنس داشته باشد به مشتری نمی‌گوید جنس ندارم و تحریم نمی‌کند.
او افزود: البته در جبهه اصلاحات دست برخی کلان شهرها را باز گذاشتند تا لیست بدهند و نامزد معرفی کنند. اصلاح طلبان موضعشان صفر و صدی نیست. اعلام کردند در تهران لیست نمی‌دهیم زیرا، نامزدهای ما را تایید صلاحیت نکردند. او با اشاره به تایید صلاحیت افراد گمنام در انتخابات مجلس گفت: این تاکتیکی که شورای نگهبان داشت و افراد معمولی، کوچه بازار، دانشگاه و مدرسه و ادارات را فله‌ای تایید کرد تا دهان اینها (افراد ردصلاحیت شده) را ببندد روش ناپسندی است. هیچ جای دنیا افرادی که در محل خودشان رای ندارند انتخاب نمی‌کنند. در کلان شهری مثل تهران یک سال طول می‌کشد تا یک فرد بتواند حرف خود را در فضای مجازی به گوش مردم برساند و شانس رقابت داشته باشد. این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: موضع جبهه اصلاحات درست است. اصلاح طلبان از طیف‌های مختلفی هستند. برخی می‌گویند یک خرده تریبون داشته باشیم و حرف بزنیم مثل آقای مطهری و دیگران برای ما غنیمت است، اما برخی این موضع را نمی‌پسندند و معتقدند که چرا به حداقل راضی شویم. اصلاحاتی که دو دوره دولت تشکیل داده و در دولت آقای روحانی سهم عمده داشته چرا باید خود را قانع کند به فراکسیون ده بیست نفره اقلیت. آنها ترجیح می‌دهند دست احزاب را باز بگذارند که این رویکرد جبهه اصلاحات طبیعی است.
رجایی درباره ائتلاف بین احزاب اصلاح طلب گفت: من از دو ماه پیش حدس زدم و به یکی از روسای کارگزاران در شورای مرکزی گفتم شما حتما در انتخابات شرکت خواهید کرد و نظرات اصلاحات را رعایت نمی‌کنید. پیش بینی من درست درآمد. البته من در جلسات آنها نیستم. به نظرمن در حال حاضر این چندگانگی در جریان اصلاحات طبیعی است. او درباره نقش خاتمی در میان اصلاح طلبان تاکید کرد: بحث درباره پارامترها نیست. افراد می‌توانند نظر متفاوتی از جبهه اصلاحات داشته باشند. اصلاح طلبان به سمت انشعاب که نخواهند رفت و فقط بحث درباره انتخابات است. حتی اگر خاتمی موضعی بگیرد دوستانی که بخواهند در انتخابات شرکت کنند شرکت خواهند کرد و گوش نمی‌کنند.