پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲

درنای ساداکو به موزه سینما اهدا می‌شود

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی‌موزه سینما، مهرماه سال ۹۲ یک قطعه درنای دست ساز ساداکو به احمد میرعلایی دبیر بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان توسط رئیس بنیاد ساداکو اهدا شده بود که با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط مجید اسماعیلی مدیرعامل موزه سینما قرار است این درنا به نشانه صلح و دوستی به موزه سینما اهدا و در اتاق کودکان و نوجوانان قرار گیرد.
ساداکو ساساکی نام دختر نوجوان ساکن شهر جنگ زده هیروشیما در ژاپن است که پس از بمباران اتمی‌به دلیل تشعشعات اتمی‌مبتلا به سرطان خون شد.
او در سن ۱۲ سالگی افسانه درناهای کاغذی را می‌شنود که در این افسانه گفته می‌شود اگر کسی هزار درنای کاغذی بسازد خدایان یک آرزوی او را برآورده می‌کنند و بدین سبب تصمیم به ساخت درناهای کاغذی می‌گیرد، اما پیش از مرگ، تنها ۶۴۴ درنا را با تا کردن کاغذ ساخت. نام ساداکو به دلیل ساخت این درناهای کاغذی به عنوان نماد دوستی و صلح شناخته می‌شود. در این مراسم ویژه که روز دوشنبه هفتم اسفندماه ساعت ۱۶ در سالن فردوس موزه سینما برگزار می‌شود، پرچم متبرک حرم حضرت امیرالمؤمنین(ع) که در روز ولادت امام علی(ع) به موزه سینما اهدا شده بود، توسط احمد میرعلایی رونمایی می‌شود و فریبا کوثری که به نمایندگی از سیتمایی ایران این پرچم را در عراق دریافت کرده بود توضیحاتی ارائه خواهد کرد.