پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲

اخبار کوتاه

پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس باز شد
بالاخره پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس باز شد.
به گزارش برنا، پس از این که پرونده رادوشوویچ و دیگر پرونده های پرسپولیس برای ثبت قرارداد بازیکنان جدید باعث بسته شدن پنجره این باشگاه توسط فیفا شده بود، بالاخره مشکل بزرگ این باشگاه حل شد و ساعاتی پیش پنجره قرمزها باز شد تا بدین ترتیب قرارداد خریدهای جدید پرسپولیس به صورت رسمی به ثبت برسد.
سایت رسمی باشگاه پرسپولیس این خبر را تایید کرد و نوشت: پس از انجام اقدامات لازم از سوی مدیریت باشگاه پرسپولیس برای پرداخت بدهی مالیاتی بوژیدار رادوشویچ، مفاصاحساب مالیاتی این بازیکن اخذ و بلافاصله ترجمه و برای وکیلش ارسال شد. وکیل رادوشویچ با ارسال نامه‌ای به فیفا مدارک پرسپولیس را تایید و فیفا نیز پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه را باز کرد.

سقوط یزدانی و قاسمپور در رنکینگ اتحادیه جهانی

رنکینگ جدید برترین آزادکاران جهان از سوی اتحادبه جهانی کشتی اعلام شد.
به گزارش ایسنا، رنکینگ جدید برترین آزادکاران جهان در پایان رقابت های کشتی آزاد قهرمانی اروپا اعلام شد و جایگاه برخی کشتی گیران ایران نسبت به رنکینگ قبلی که اواخر دی ماه و پس از مسابقات رنکینگ کرواسی اعلام شده بود، دچار تغییر شده است. امیرحسین زارع کماکان تنها صدرنشین کشتی آزاد ایران در رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی است. در وزن ۷۰ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی از رده دوم وزن ۷۰ کیلوگرم به رده چهارم رفت، یونس امامی در ۷۴ کیلوگرم با دو پله سقوط به رده دهم رفت، محمد نخودی در همان رده دوم وزن ۷۹ کیلوگرم جای دارد، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم از رده سوم به یک پله پایین تر سقوط کرد و کامران قاسمپور نیز از رده سیزدهم وزن ۹۷ کیلوگرم باز هم به رده های پایین تر رفت و در رده نازل هفدهمی قرار گرفت.

گل آزمون، نامزد زیباترین گل جام ملت‌ها

گل سردار آزمون به قطر نامزد زیباترین گل جام ملت‌های آسیا شد. به گزارش ایسنا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با این تیتر که گل برتر جام ملت‌ها را انتخاب کنید، نامزدهای زیباترین گل این رقابت‌ها را معرفی کرد. جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر هجدهمین دوره این رقابت‌ها بود که با قهرمانی قطر به پایان رسید و در مجموع ۱۳۲ گل در ۵۱ بازی ثبت شد تا میانگین ۲.۵۹ گل در هر بازی ثبت شود.
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا حالا از کاربرانش خواسته است تا زیباترین گل این رقابت‌ها را انتخاب کنند. تیم‌ملی در مرحله نیمه‌نهایی مقابل قطر با پرتاب بلند علیرضا جهانبخش و موقعیت‌سنجی آزمون به گل رسید تا شروعی خیلی خوب داشته باشد. ضربه قیچی آزمون در دقیقه چهارم علاوه بر اینکه یکی از سریع‌ترین گل‌های این دوره بود بلکه در زمره زیباترین گل‌ها نیز قرار داشت.

سعید دقیقی:
از پرسپولیس پیشنهادی ندارم

سرمربی شمس آذر در مورد شایعه حضورش در کادر فنی پرسپولیس گفت: خیلی جاها به من گفتند. در فضای مجازی هم در موردش حرف می‌زدند اما مسئولان باشگاه هیچ تماسی با من نداشتند.
به گزارش ایسنا، تیم‌های شمس آذر و هوادار در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر به مصاف هم می‌روند. سعید دقیقی، سرمربی شمس آذر در نشست خبری قبل از این دیدار گفت: بازی خیلی سختی با تیمی خوب، به معنای واقعی خصوصی، با مدیریت قوی، مربی بادانش و بازیکنان بالیاقت داریم. شمس آذر و هوادار هر دو به معنای واقعی خصوصی هستند و اصول حرفه‌ای فوتبال را رعایت می‌کنند.. او در پاسخ به این سوال که از باشگاه پرسپولیس پیشنهادی برای حضور در کادر فنی داشتید، بیان کرد: خیلی جاها به من گفتند. در فضای مجازی هم در موردش حرف می‌زدند اما مسئولان باشگاه هیچ تماسی با من نداشتند. در مورد جدایی هم با باشگاه قرارداد دارم و بدون هماهنگی با باشگاه چنین چیزی شدنی نیست. هر چه بوده به صورت توافقی بوده است. بحث تامین هزینه بود که قرار بود خودم و دو بازیکن جدا شویم و به مس رفسنجان برویم که بتوانیم بخشی از هزینه‌های باشگاه را تامین کنیم. ۲۰ میلیارد تامین شد و ۲۰ درصد از قرارداد بازیکنان را دادیم. با جدایی چهار بازیکن بودجه همه بازیکنان و مربی نزدیک ۴۵ میلیارد باشد. در ادامه مسیر دو سه نفر دیگر را بفروشیم به سمت صفر شدن می‌رویم.

برگزار ی نخستین اجلاس ملی ورزش و تجارت

رونمایی از سند راهبردی صنعت تجهیزات و البسه تخصصی ورزشی ایران

همزمان با برگزاری نخستین اجلاس ملیٍ ورزش و تجارت و کسب‏وکارهای نوین و آیین تجلیل از برترین‏های اقتصاد و صنعت ورزش کشور از سند راهبردی صنعت تجهیزات والبسه تخصصی ورزشی ایران و درگاه ثبت شناسه مشاغل، خدمات و کالا صنعت ورزش کشور رونمایی شد.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی نخستین اجلاس ملیٍ ورزش و تجارت؛ این رویداد ازسوی انجمن صنعت ورزش کالا، خدمات وصنایع وابسته کشور وبا مشارکت وزارتخانه‏های ورزش وجوانان وصنعت،معدن و تجارت و همکاری مجامع علمی و دانشگاهی و سازمان‌های دولتی وغیردولتی به منظور توسعه دانش واقتصاد ورزش و توسعه کسب و کارهای وابسته برگزارشد در این اجلاس از تلاش افراد وشركت‏های دانش‌بنيان ورزشی کشوردربخش‏های مختلف اصلي و رقابتي، مسئوليت اجتماعي، چهره‌هاي اثرگذار و ماندگار، صلح و ورزش و تشكل‌هاي ورزشي، تجلیل شد.حسن محمدلو رئیس انجمن صنعت ورزش، کالا و خدمات و صنایع وابسته گفت:حمایت از صنایع مختف ورزشی در ابعاد مختلف استانی، ملی و بین‏المللی از جمله الزاماتی است که این انجمن به اهمیت آن پی برده و در این راستا، توسعه و ترویج دانش، صنعت و بازار ورزش در جامعه و ضرورت تبادل اطلاعات صاحب‏نظران و ارائه دستاوردهای دانش‏بنیان، صنعتی و علمی اندیشمندان و دست‌اندرکاران حوزه‌های مختلف این صنعت را دردستور کار خود قرارداده است.در این اجلاس که با حضور دکترعلی آقا محمدی ریاست کارگروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و ریاست شورای عالی سیاستگذاری نخستین اجلاس ورزش، تجارت و کسب کار ها نوین و دکتر برادران معاون صنا یع عمومی وزارت صمت، برگزار شد، همچنین از پوسترنخستین لیگ طراحی لباس و پوشاک ورزشی نیز که توسط انجمن صنعت ورزش کشور برنامه ریزی اجرای می شود،رونمایی شد.کوروش مالمیر دبیر انجمن و اجلاس نیز با تاکید بر اهمیت و ظرفیت‏های بسیار ارزشمند برگزاری این رویداد ملی و ضرورت توسعه اقتصاد و صنعت ورزش در کشور، گفت: این اجلاس امکان شبکه‏‎سازی با فعالان اقتصادی صنعت ورزش کشور، فدراسیون‏ها، تشکل‏های ورزشی، مدیران اقتصادی صنعت ورزش، وزارتخانه‏ها و نهادهای تصمیم‏ساز با تولیدکنندگان صنعت ورزش کشور را فرصتی مناسب دانست که در این بزرگ‏ترین رویداد تخصصی صنعت ورزش کشور فراهم شده است.
گفتنی است در بخش اصلي و رقابتي این اجلاس، شركت‏های دانش‌بنيان ترمه چمن، چيتا موتورز ، دريا پژوهش مهر، طنين پيك سبلان، فن‌آوران ايده‌كوثر نقش جهان، ، واد كاوشگر سلامت و آينده‏پژوهان اَبَرزندگي حائز رتبه‏های برتر شدند.