چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳

بهزادی‌راد پیگیر دلایل انتقال سعید مدنی به زندان دماوند

وکیل سعید مدنی گفت: با آقای مدنی ملاقات داشتم و از طرف زندان به ایشان گفتند احتمالا به یک زندان دیگر منتقل خواهد شد و سپس به من گفتند فعلا منتفی شده است. اما دیروز (سه شنبه) خبردار شدیم که به زندان دماوند منتقل شده اند. محمود بهزادی‌راد وکیل سعید مدنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره انتقال موکلش به زندان دماوند گفت: امروز با آقای مدنی ملاقات داشتم و از طرف زندان به ایشان گفتند احتمالا به یک زندان دیگر انتقال پیدا می‌کند و سپس به من گفتند فعلا منتفی شده است. اما خبردار شدیم که به زندان دماوند منتقل شده‌اند.
وی افزود: انتقال زندانی باید بر اساس حکم تبعید از محلی که محل جرم یا زندگی‌اش بوده صورت گیرد یا به درخواست خود زندانی برای انتقال به نزدیک‌ترین محل سکونت‌شان باشد. ولی آقای مدنی درخواست انتقال و یا حکم تبعید نداشته است و ما نمی‌دانیم با چه مجوزی به یک زندان دیگر منتقل‌شان کرده‌اند.
وی افزود: شخص آقای مدنی هم نمی‌دانستند. در ملاقاتی داشتیم هم از این موضوع خبر نداشتند. پیگیری خواهم کرد تا ببینم دلیل انتقال چه بوده است زیرا خلاف آیین‌نامه زندان‌ها است.
سعید مدنی جامعه شناس و فعال سیاسی که در حال گذراندن ۹ سال محکومیت خود در زندان اوین بود، روز گذشته(سه شنبه) به زندان دماوند تبعید شده است.