چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

بنابر تازه‌ترین به‌روزرسانیِ «ورلداُمتر»، روز 13 فروردین 1403 در مجموع بیش از ۱۱۰۰ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در جدولِ «آمار جهانی کرونا» (کووید ۱۹) ثبت و سه فوتی گزارش شده است.
به گزارش ایسنا، آمریکا با ثبت سه فوتی و بیش از ۹۰۰ مورد جدید ابتلا به ترتیب بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونایی را در یک شبانه‌روز در جهان گزارش کرده‌ است.طبق آمار جهانی در مجموع موارد ابتلا در کشورهای مختلف، تا روز 13 فروردین 1403به ۷۰۴ میلیون و ۵۴۱ هزار و ۸۲۹ نفر رسیده و مرگ بیش از ۷ میلیون بیمار نیز تأیید شده است.
داده‌های ورلداُمتر همچنین حاکی از آن است که بیش از ۶۷۵ میلیون و ۴۰۲ هزار پرونده پزشکی (۹۹ درصد) از کل ابتلاهایی که نتایج آن مشخص شده، به بهبود مبتلایان شامل بیماران تحت درمان در منزل یا بیمارستان منتهی شده است.پایگاه داده‌های جهانی ورلداُمتر از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی، ثبت آمار رسمی مرتبط با کرونا را آغاز کرده است.
در میان ۱۰ کشوری که به عنوان مناطقی با بالاترین آمار ابتلا در بالای جدول ورلداُمتر جای گرفته‌اند، آمریکا همچنان با ثبت بیش از ۱۱۱ میلیون ابتلا و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار فوتی به ترتیب رکورد ابتلا و مرگ‌های کرونایی را در کل دنیا دارد.پس از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه با عبور از ۴۰ میلیون ابتلا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده‌اند.
همچنین در فهرست آمار فوتی‌های این بیماری در حال حاضر بعد از آمریکا، برزیل با بیش از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیش از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ‌ و میر کرونایی را به ثبت رسانده‌اند.بر همین اساس، فرانسه در حال حاضر رکورددار ابتلا در قاره سبز (اروپا) است و روسیه نیز با ثبت بیش از ۴۰۲ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ‌های کرونایی را تا روز 13 فروردین 1403 در این قاره گزارش کرده است.