چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳

تأمین هزینه درمانی و حمایتی کودکان مبتلا به سرطان سراسر کشور بر عهده محک است

گروه اجتماعی: آراسب احمدیان، مدیرعامل محک گفت: تأمین هزینه‌های درمانی و حمایتی همه کودکان مبتلا به سرطان که در بیمارستان محک یا هر یک از 41 بیمارستان دولتی دانشگاهی در ایران درمان می‌شوند توسط مؤسسه خیریه محک صورت می‌پذیرد.
وی با بیان آنکه این مؤسسه بر اساس سومین برنامه استراتژیک خود توسعه فعالیت‌هایش در سراسر کشور را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: هدف محک از این اقدامات، ارائه خدمات یکپارچه به کودکان مبتلا به سرطان در سراسر کشور است.
بر همین اساس امروز محک برای این مهم سه سازمان همکار استانی را در شهرهای اصفهان، خراسان و تبریز کنار خود دارد که به صورت مستقل اما بر اساس استانداردها، روش‌ها و سیستم‌های محک به حمایت کودکان این سه استان می‌پردازند.
احمدیان ادامه داد: ارائه خدمات یکپارچه در سایر استان‌ها در بخش خدمات حمایتی مؤسسه محک و در دو زیرمجموعه «مددکاری اجتماعی» و «روانشناسی» صورت می‌گیرد و همکاران فعال در این دو بخش تلاش می‌کنند تا کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران را زیر چتر حمایتی مؤسسه محک قرار دهند. هدف این بخش گسترش چتر حمایتی‌ محک در سراسر کشور، به طور عادلانه و یکپارچه برای همه کودکان مبتلا به سرطان است تا خانواده‌هایشان بتوانند با دریافت خدمات رفاهی، اقتصادی و روان‌شناختی، بدون نگرانی، تنها به درمان کودکان خود فکر کنند و کودکان بتوانند شادمانه‌تر فرآیند درمان را طی کرده و آرزوهای آن‌ها از بودن یا نبودن، به چگونه زیستن در آینده بدل شود. وی افزود: یکی دیگر از فعالیت‌های مؤسسه محک برای ارائه خدمات شایسته به فرزندانش، توسعه گستره جغرافیایی است؛ راه‌اندازی دفتر شیراز با توجه به تعداد بالای بیماران در این شهر با همین هدف صورت گرفت. در میان بیش از 28 هزار فرزند تحت حمایت محک در سراسر ایران، بیش از 3 هزار کودک مبتلا به سرطان تنها در استان فارس ساکن‌ هستند.
رسالت دفتر شیراز محک، تأمین هزینه‌های کودکان مبتلا به سرطان استان فارس از طریق جذب کمک‌های بنگاه‌های اقتصادی، شرکت‌ها و نیکوکاران محلی این استان است.