چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
آمریکا به پیام تهران واکنش نشان داد

بی اطلاعی واشنگتن از نقشه سیاه تل آویو

در پی حمله هوایی روز دوشنبه رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت ایران در جنوب غربی دمشق، یک رسانه آمریکایی در گزارشی مدعی شد که آمریکا به ایران گفته است هیچ نقشی در این حمله و اطلاعات گسترده‌ای درباره یک ساختمان کنسولی مربوط به ایران در سوریه نداشته است. پایگاه خبری-تحلیلی آکسیوس روز سه‌شنبه در این باره نوشت: این پیام نادر نشان می‌دهد که دولت بایدن، عمیقا نگران است که این حمله اسراییل به گسترش درگیری در سطح منطقه و ازسرگیری حملات شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران به نیروهای آمریکایی شود. دیروز دوشنبه، رژیم صهیونیستی ساختمان کنسولی سفارت ایران در جنوب غربی دمشق را مورد حمله هوایی قرار داد.
در این حمله بخشی از ساختمان کنسولی سفارت ایران و اقامتگاه سفیر هدف قرار گرفت. در جریان این حمله هوایی هفت نفر از جمله سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و سردار سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی به شهادت رسیدند.
این رسانه آمریکایی نوشت: «یک مقام شورای امنیت ملی آمریکا به آکسیوس گفت که آمریکا هیچ نقشی در حمله اسراییل نداشته و ما پیش از وقوع آن مطلع نبودیم». یک مقام ارشد آمریکایی نیز گفت که آمریکا این را «مستقیما به ایران منتقل کرده است.» در ادامه گزارش آکسیوس آمده است: «سرویس‌های اطلاعاتی اسراییل سرلشگر زاهدی را که مدعی هستند در عرضه تسلیحات به حزب‌الله و دیگر شبه‌نظامیان طرفدار ایران در لبنان و سوریه و هماهنگ کردن آن‌ها نقش داشته است، تحت تعقیب قرار داده بودند. به گفته یک مقام اسراییلی، فرصت عملیاتی برای هدف قرار دادن او، در همین روزهای اخیر ایجاد شد».