چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳

کشتار امدادگران بین المللی با شلیک اسرائیل

خبرنگار الجزیره از کشته شدن تعدادی تبعه خارجی در نتیجه بمباران خودروی سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی در دیرالبلح در مرکز نوار غزه، توسط رژیم صهیونیستی طی دوشنبه شب خبر داد.
خبرنگار شبکه الجزیره گزارش داد که تعداد قربانیان بمباران خودروی سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» توسط رژیم صهیونیستی به هفت نفر از جمله ۶ تبعه خارجی افزایش یافت. سازمان امدادرسانی World Central Kitchen تایید کرد که اعضای تیم آن در حمله ارتش اسرائیل در حالی که در تلاش برای رساندن غذا به نوار غزه بودند، کشته شدند. سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی همچنین گفت: «امدادگرانی که قربانی بمباران اسرائیل شدند مأموریت بازرسی بندر غزه را داشتند.» این سازمان در بامداد روز سه شنبه گفت: «کارمندان امداد رسان و غیرنظامیان هرگز نباید هدف قرار گیرند و خاطرنشان کرد که آنچه اشغالگران مرتکب شدند یک تراژدی است.» جنبش مقاومت اسلامی حماس هم با اشاره به اصرار اشغالگران بر سیاست کشتار سیستماتیک علیه غیرنظامیان غیرمسلح و تیم‌های امدادی بین‌المللی و سازمان‌های بشردوستانه، هدف قرار دادن تیم «آشپزخانه مرکزی جهانی» را محکوم کرد.
حماس تاکید کرد: ما حمله ارتش اشغالگر به کارمندان سازمان بین‌المللی آشپزخانه مرکزی جهانی را به شدیدترین وجه محکوم می‌کنیم. اشغالگران، تیم‌های امدادی و بشردوستانه بین‌المللی را هدف قرار می‌دهند تا کارمندانشان را به وحشت بیندازند و مانع از ادامه وظایفشان شوند.
سائد السویرکی خبرنگار شبکه روسیا الیوم نیز گزارش داد که جسد پنج خارجی که برای سازمان‌ بین‌المللی کار می‌کردند پس از هدف قرار گرفتن خودرویشان در جنوب دیرالبلح پیدا شد. آنها در حال آماده سازی بندر موقت غرب غزه بودند.
دفاع مدنی در غزه نیز پس از کشتار هفت تن در نتیجه بمباران رژیم صهیونیستی خواستار حفاظت از همه کارکنان امدادرسان و بشردوستانه شد.
دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه هم اعلام کرد که اشغالگران تیم امدادی متشکل از یک بریتانیایی، یک لهستانی، یک استرالیایی و یک فرد ناشناس دیگر را ترور کردند.
این دفتر افزود: حمله اسرائیل منجر به شهادت راننده فلسطینی آنها نیز شد.
این دفتر بر لزوم توقف جنگ نسل کشی غزه توسط اشغالگران با سلاح‌های کشورهای خارجی تاکید و این جنایت را محکوم کرد و این رژیم را به طور کامل مسؤول آن دانست.
سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی مستقر در ایالات متحده، با همکاری انجمن «آغوش باز» اسپانیا، محموله‌های کمک‌های بشردوستانه به غزه را سازماندهی کرده که از طریق ۲ کشتی که در ۱۲ و ۳۰ مارس از قبرس حرکت کردند، ارسال شد. ارتش اشغالگر نیز در این باره گفت که در حال انجام بازبینی برای درک شرایط حادثه غم انگیزی است که برای تیم آشپزخانه مرکزی جهانی رخ داد.