دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

عملیات علیه اسرائیل از نظر ما خاتمه یافته است

بنا به روایت تسنیم، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در گفت وگویی درباره عملیات وعده صادق افزود: علت این عملیات عبور رژیم صهیونیستی از خطوط قرمزی بود که برای ما قابل تحمل نبود. عملیات به نحوی طرح ریزی شد که هم مرکز اطلاعاتی بزرگی که اطلاعات لازم برای این عملیات را برای صهیونیست‌ها تامین می‌کرد در ارتفاعات جبل الشیخ در مرز فلسطین اشغالی با سوریه مورد هدف قرار بگیرد و هم پایگاه هوایی نواتیم که هواپیماهای اف 35 برای هدف قرار دادن کنسولگری ما در دمشق از آنجا حرکت کرده بودند مورد هدف قرار بگیرد. وی اظهار داشت: هر دوی این مراکز در حد قابل توجهی مورد انهدام قرار گرفتند و از کار افتادند. در این عملیات تعداد قابل توجهی پهپاد،‌ موشکهای کروز و موشکهای بالستیک مورد استفاده قرار گرفت و از تاکتیک‌های اندیشیده شده و کاملا مناسب استفاده شد که نه گنبد آهنین و نه سپر دفاع موشکی نتواستند اقدام قابل توجهی داشته باشند و عملیات به اهدافش نائل شد.
بالاترین مقام نظامی کشور با بیان اینکه ما این عملیات را منتج به نتیجه کامل می‌بینیم و از نظر ما این عملیات خاتمه یافته است و قصدی بر ادامه این عملیات وجود ندارد، گفت: اما چنانچه اسرائیل اقدامی را علیه جمهوری اسلامی چه در خاک ما چه در مراکز متعلق به ما در کشور سوریه و یا جای دیگری انجام دهد عملیات بعدی ما بسیار بزرگتر از این انجام خواهد شد.
وی افزود: توانایی ما در حدی بود که بتوانیم عملیات موشکی و پهپادی ده‌ها برابر بزرگتر از این علیه رژیم داشته باشیم اما این کار را انجام ندادیم و سعی کردیم در حد یک تنبیه این عملیات انجام شود و مراکز جمعیتی و اقتصادی آنها زده نشد تا ارتش جنایتکار و متجاوز صهیونیستی بداند اقدام آنها بدون پاسخ نمی‌ماند و قطعا ما آمادگی داریم تا از خاک و منافعمان دفاع کنیم. سردار باقری اظهار داشت: این عملیات توسط سپاه پاسداران انجام شد اما در هم افزایی با سپاه، ارتش جمهوری اسلامی با واحدهای پدافندی ارتش و سپاه دفاع از آسمان کشور را برعهده داشتند و دارند،‌ نیروهای مسلح ما در آمادگی کامل به سر می‌برند و چنانچه لازم باشد وارد عمل خواهند شد. رئیس ستادکل نیروهای مسلح درباره هرگونه اقدام آمریکا علیه منافع ایران گفت:‌ ما این پیام را از طریق سفارت سوییس به آمریکا منتقل کردیم که چنانچه آمریکا در اقدامات تجاوزکارانه صهیونیست‌ها بخواهد همکاری کند یا با امکاناتی که در منطقه دارد مشارکتی داشته باشد و این اطلاعات برای ما قطعی شود،‌ پایگاه‌ها و نفرات آمریکا در منطقه امنیت نخواهند داشت و ما او را مانند متجاوز می‌بینیم و با او هم برخورد لازم را خواهیم داشت.