دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

کتک خوردن کارگر کارخانه پلاستیک توسط صاحب کارخانه

یک کارگر کارخانه هوراند پلاستیک واقع در شهرستان کلیبر؛ مورد ضرب و شتم مدیر کارخانه و عوامل وی قرار گرفت.به گزارش رکنا، چنگیز قاسمی (رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی) با اعلام این خبر گفت: این اتفاق روز ۲۱ فرودین ماه برای یکی از کارگران به نام «رامیز نجاتی» زمانی رخ داد که وی به همراه ۹ نفر از همکارانش پیگیر وضعیت شغلی خود از مدیر کارخانه شدند.او افزود: در این حادثه مدیر کارخانه و عوامل وی در شرکت با کارگر مربوطه درگیر می‌شود که در نهایت به ضرب و شتم او می‌انجامد.
رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه پیگیر موضوع هستیم و از حق این کارگر و همکارانش دفاع می‌کنیم، گفت: طبق گزارش کارگران؛ ظاهرا مدیر شرکت هوراند پلاستیک که در شهرستان کلیبر واقع شده است، مسائل اخلاقی و انسانی را در مورد کارگران رعایت نمی‌کند و با ادبیات موهن کارگران را مورد خطاب قرار می‌دهد.
در نتیجه این اقدام کارفرما، کارگران ناچار اسفند ماه سال گذشته (۱۴۰۲) با مراجعه به اداره کار شهرستان کلیبر با مطرح کردن موضوع مشکلاتشان درخواست پیگیری می‌کنند اما از قرار معلوم شکایت کارگران بلافاصله به گوش کارفرما می‌رسد و به محض مراجعه به محل کار هر ۱۰ کارگر از کار خود کنار گذاشته می‌شوند. او در ادامه با بیان اینکه در نهایت کارگران اخراجی برای بازگشت بکار چندین بار به محل کار خود مراجعه کرده و پیگیر وضعیت شغلی خود از مدیر کارخانه می‌شوند اما به نتیجه نمی‌رسند، گفت: روز سه شنبه ۲۱ فروردین ماه با مراجعه چندین باره کارگران به محل کار خود، مدیر کارخانه اقدام به ضرب و شتم آقای «رامیز نجاتی» یکی از کارگران اخراجی حاضر در محل کارخانه می‌کند و سپس به عوامل خود در کارخانه دستور می‌دهد او را مورد ضرب و شتم قرار دهند. قاسمی در ارتباط با اقدامات قانونی کارگر مصدوم گفت: آقای نجاتی کارگر مصدوم در این درگیری هم اکنون به پزشکی قانونی مراجعه کرده و قصد دارد در دادسرای عمومی شکایت خود را مطرح کند. رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه این موضوع را از طریق کانون پیگیری می‌کنیم و اداره کل کار استان آذربایجان شرقی در جریان موضوع و پیگیر آن است، خواستار نظارت بیشتر مدیران ارشد این کارخانه بر عملکرد مدیر هوراند پلاستیک شد.