دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

شرط آلمان برای مذاکره با پوتین

شولتش گفت، مذاکرات بین آلمان و روسیه تنها زمانی ممکن است که مسکو از اهدافش در درگیری اوکراین دست بردارد.
«اولاف شولتس» صدراعظم‌ آلمان آلمان همچنین گفت، تنها زمانی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه صحبت می‌کند که مسکو کارزارش در اوکراین را متوقف کند.
به نقل از شبکه خبری راشاتودی، وقتی که روسیه در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ حملاتش علیه اوکراین را آغاز کرد، ضرورت حفاظت از مردم دونباس، مقابله با ایدئولوژی نازی در اوکراین و جلوگیری از پیوستن این کشور برای پیوستن به ناتو را مطرح کرد.
شولتس همچنین بار دیگر بر وعده خود در حمایت از اوکراین تا زمانیکه لازم باشد، اشاره کرد و در پاسخ به اینکه فکر می‌کند این درگیری احتمالا تمام می‌شود، گفت: کسی نمی‌تواند پاسخ این سوال را بدهد.
صدراعظم آلمان در گفت‌وگویی با شبکه خبری TAZ همچنین در پاسخ به اینکه خیلی از افراد به ویژه در شرق آلمان مایل به توافق با روسیه هستند، اما وی از ۲۰۲۲ مذاکره‌ای با پوتین نداشته، افزود: چنین گفت‌وگوهایی زمانی موثر واقع می‌شوند که شما احساس کنید می‌توانید تفاوتی ایجاد کنید. شولتش درباره زمان احتمالی مذاکره نیز گفت، تنها زمانی این گفت‌وگو انجام می‌شود که روسیه متوجه شود که صلح دیکته‌شده وجود نخواهد داشت و پوتین می‌داند که باید کارزار خود را رها و نیروها را خارج کند. در مارس سال جاری میلادی، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت، مسکو مناطق جدیدی دارد که باید از آنها در مقابل کی‌یف دفاع کند. شولتس ادامه داد، بسیاری از آلمانی‌ها از تشدید بالقوه اوضاع هراس دارند و چنین ترس‌هایی را «قابل درک» خواند. وی با بیان اینکه برلین همچنان حمایت خود از کی‌یف را کنار نمی‌گذارد، افزود آلمان نمی‌تواند برتری روسیه در میدان جنگ را بپذیرد.