دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

فاجعه ۳۵ میلیاردی آمانوف، دسته‌گل مدیریت پیشین استقلال

هافبک سابق استقلال که برای این تیم کمتر از ۱۰ بازی انجام داد حالا هزینه‌ای گزاف روی دست آبی‌ها گذاشته است.
به گزارش برنا، باشگاه استقلال در دو فصل اخیر با بدهی‌های زیادی مواجه بوده و موظف به پرداخت مبالغی هنگفت شده که در این زمینه یک مورد به شدت باعث تعجب شده است؛ موردی مثل بدهی به آمانوف!
این‌هافبک ازبکستانی در نیم فصل دوم لیگ بیست و یکم به استقلال فرهاد مجیدی پیوست. او در آن دوران عملکرد نسبتا خوبی داشت و علیرغم عدم پیدا کردن فرصت بازی زیاد، چشم به آینده دوخت. آمانوف با حضور ساپینتو اما دائما روی نیمکت می‌نشست و سرمربی آبی‌ها اصلا به این بازیکن بها نداد تا در نهایت در نیم فصل دوم از جمع آبی‌پوشان جدا شود. آمانوف در این دوران گل نزد و کمتر از ۱۰ بازی انجام داد؛ آماری که نشان می‌دهد در بهترین حالت او نباید بیشتر از ۲۰۰ یا ۲۵۰ هزار دلار بابت دو فصل دریافت می‌کرد.
شاهکار، یا بهتر عنوان کنیم، فاجعه آنجا بود که مدیران وقت استقلال به جای توافق با این بازیکن و پرداخت مبلغی در حد ۵۰ هزاردلار (معادل ۲ میلیارد تومان در آن زمان) این مساله را پشت گوش انداختند تا وی دریافت حکم محکومیت ۵۰۰ هزار دلاری، حالا استقلال را اسیر بدهی بیش از ۳۰ میلیاردی کند.
نحوه قرارداد بستن با آمانوف خود یک علامت سوال ویژه و بزرگ است اما آنجایی ماجرا بغرنج می‌شود که بدانیم استقلال حالا باید پول تمام روزهای حضور آمانوف را بدهد و افرادی که در این ماجرا دخیل بودند، بدون حل کردن موضوع و تنبیه بابت گرفتار کردن استقلال، حالا دائما مصاحبه می‌کنند و بیشتر باعث عصبانیت بازیکنان استقلال می‌شوند!
گفتنی است این روزها ماشاریپوف هم در استقلال حضور دارد اما وی تمام پول خود تا انتهای فصل را دریافت کرده تا در این زمینه مشکلی برای استقلال بوجود نیاد.