چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
نماینده دلفان در مجلس تشریح کرد

آسیب جدی زیرساخت‌های اسرائیل در حمله ایران

پس از آنکه اسرائیل مسئولیت حمله به کنسولگری ایران در دمشق و شهادت فرماندهان و همراهان ایرانی را پذیرفت، ایران را به انتقام از این حرکت واداشت و از این‌رو بامداد شنبه حمله‌ای بی‌سابقه از خاک ایران به برخی مواضع اسراییل شد.
به گزارش منیبان، در همین خصوص، یحیی ابراهیمی، نماینده دلفان در مجلس شورای اسلامی، به منیبان گفت: این جواب کوبنده ما یک بازدارندگی برای اسراییل ایجاد خواهد کرد. یعنی باید بدانند که هیچ عملی از سوی آن‌ها‌ بدون عکس‌العمل باقی نخواهد ماند. خیلی سال است که آمریکا، اسراییل و برخی کشورهای غربی دنبال تضعیف ایران هستند و به اشکال مختلف در این 45 سال سنگ‌اندازی کردند و همین گستاخی‌ها باعث شد که برای اولین بار در طول انقلاب اسلامی چنین جواب دندان‌شکنی از خاک خود به اسراییل بدهیم.
نماینده دلفان اظهار کرد: برخی رسانه‌های ضدنظام سخت به دنبال این هستند که بگویند عملیات ایران شکست خورده است اما اهداف از سوی ایران نشانه و نقطه‌زنی شد و در مجموع، کار موفقیت‌آمیزی صورت گرفت.
او در پاسخ به اینکه این تقابل منجر به افت اقتصادی کشور خواهد شد؟ گفت: هر جنگ و هر پرتاب موشکی روی اقتصاد کل جهان تاثیر خواهد گذاشت. اولاً ما از کشورمان دفاع مشروع کردیم و دوماً این تزلزل در اقتصاد، قطعاً دامن اسراییل را گرفته و ابعاد آن در آینده در اقتصادشان تاثیر خواهد گذاشت چون خیلی از زیرساخت‌هایشان در حمله ایران آسیب دید.