پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳

اولین واکنش احمدی‌نژاد به حمله موشکی ایران

کانال تلگرامی دولت بهار نوشته است که محمود احمدی نژاد، رئیس دولت نهم و دهم، روز گذشته (چهارشنبه) در حاشیه دیدار با جمعی از بانوان، در پاسخ به سوالی درباره حمله ایران به اسرائیل گفت: هر کشوری به سایر کشورها غیرقانونی حمله کند، باید پاسخ آن را دریافت کند. این حق کشوری است که مورد تهاجم قرار گرفته است.
عباس امیری‌فر، فعال سیاسی اصولگرا و از چهره‌های دولت احمدی نژاد که چند سالی است راه خود را از او جدا کرده، در همین خصوص به خبرآنلاین گفت: « برای من هم سوال بود که در این مدت آقایان سید حسن خمینی، سید محمد خاتمی و دیگر اصلاح‌طلبان موضع گرفتند اما آقای احمدی نژاد سکوت خود را ادامه می‌دهد.»
وی گفت: «به یکی از نزدیکان آقای احمدی‌نژاد پیام دادم که این چه وضعی است و چرا ایشان موضع‌گیری نکرده است، او گفت که آقای احمدی‌نژاد دو سالی است که سکوت کردند. در پاسخ گفتم که چطور ایشان در برخی از موارد مانند فوت آن هنرپیشه هم‌جنس باز در سکوت پیام می‌دهد؟ این برای ما قابل درک نیست. با این حال او برای آنکه طرفداران خودش را اقناع کند، در عیددیدنی به صورت کلی و مبهم حرف زده است.»
امیری‌فر با بیان اینکه احمدی‌نژاد به عنوان یک فرد داخل نظام و عضو مجمع تشخیص تعریف می‌شود، خاطرنشان کرد: «یعنی ایشان نتوانسته تشخیص بدهد دشمن جنایتکار بیش از ۳۰ هزار نفر را به شهادت رسانده و ۱۰۰ هزار نفر را مجروح کرده است؟
این سکوت برای یک مسلمان هم جایز نیست چه برسد به فردی که ۸ سال رئیس‌جمهور بوده است. اینکه سکوت کند و سپس برای رفع تکلیف پاسخ بدهد، قابل قبول نبوده و نتیجه تغییرات و انحرافاتی است که در او ایجاد شده است.»