پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳

برگزاری نخستین جشنواره بزرگ فیلم مسلمان بریتانیا

اولین جشنواره بزرگ فیلم بریتانیا که به سینمای مسلمان اختصاص داده شده است، با تعداد زیادی از فیلم‌های برنده جایزه و با حضور رز احمد و نابهان رضوان افتتاح می‌شود.
به گزارش برنا؛ احمد، برنده اسکار بهترین فیلم کوتاه زنده، در فیلم کوتاه دامی به کارگردانی یان دمانج، فیلمساز فرانسوی ظاهر خواهد شد.
براساس گزارش گاردین، احمد با ایزابل آدجانی در یک داستان درباره مردی که در سفر به پاریس با میراث فرانسوی و الجزایری خود روبه‌رو می‌شود، بازی می‌کند. رضوان نقش اصلی را در فیلم In Camera بازی می‌کند، یک فیلم بریتانیایی به کارگردانی نقاش خالد که در جشنواره فیلم لندن نمایش داده شد، به عنوان یک بازیگر که در مواجهه با رد‌های مکرر برای ایجاد حرفه‌ای در صنعت فیلم تلاش می‌کند.
در بیانیه‌ای، این جشنواره گفت: در زمانی که افکارعمومی قطبی شده و شیوع تصویرسازی منفی مسلمانان در رسانه‌های اصلی، MIFF به مدار جشنواره بین‌المللی فیلم رسیده است و ماموریت آن جشن گرفتن و تقویت صدا‌های متنوعی است که از طریق فیلم، پرده‌های غنی از تجربیات مسلمان را کشف می‌کنند.
مدیر جشنواره افزود: این جشنواره جشن پر جنب و جوش فرهنگ‌ها و داستان‌های سراسر جهان مسلمان است که توجه را به فیلمسازان با استعداد و با تجربه از همه گوشه‌های جهان جلب می‌کند.
جشنواره بین‌المللی فیلم مسلمان از ۳۰ مه تا ۲ ژوئن در Odeon West End لندن برگزار می‌شود.