دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

قاچاق

کشف ۵ میلیارد ریال کالای قاچاق
در بهبهان

فرمانده انتظامی بهبهان از کشف محموله قاچاق در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ ستاد کاظم نیسی گفت: در راستای اجرای طرح مقابله با خودرو‌های قاچاق بر و مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق، ماموران پلیس مبارزه با کالای قاچاق و پاسگاه پل زهره در قالب گشت‌های محسوس و نامحسوس وکنترل محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه خودروی سواری شوتی مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
او می‌گوید: ماموران پلیس در بازرسی از خودروی توقیفی، تعداد ۴ هزار و ۶۰۰ جلد عینک خارجی قاچاق و فاقد هرگونه مجوز و مدارک مثبته گمرکی کشف کردند.فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان ادامه داد: کارشناسان ارزش ریالی کالا‌های مکشوفه را بالغ بر ۵ میلیارد ریال برآورد کردند.به گزارش رکنا، سرهنگ نیسی گفت: در این ارتباط یک متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی وتعزیرات حکومتی معرفی شدند.

کشف ۱۵ هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق در سمنان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان سمنان از کشف نزدیک به ۱۵ هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق از یک دستگاه کامیون تانکردار در سمنان خبر داد.
سرهنگ احمد حاج ‌پروانه روز گذشته با اعلام این خبر اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی با اشرافیت اطلاعاتی در راستای اجرای طرح مقابله با قاچاق سوخت، حین کنترل خودروهای عبوری در محور سمنان به دامغان به یک دستگاه کامیون تانکردار مشکوک شده و به راننده دستور توقف دادند.وی به بازرسی خودرو و کشف تقریبی ۱۵ هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق اشاره کرد و افزود: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برآورد کردند.
به گزارش ایسنا، سرهنگ حاج پروانه از عزم جدی پلیس امنیت اقتصادی استان سمنان برای برخورد با هرگونه تخلف اقتصادی خبر داد و ‌ادامه داد: سوخت‌های کشف شده به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان سمنان تحویل شد.رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان سمنان خطاب به شهروندان گفت: در صورت مشاهده و یا اطلاع از هرگونه دیو و یا قاچاق کالا سوخت و ... به سرعت مراتب را به پلیس ۱۱۰ اعلام کنند.