دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

تشدید اعتراضات خانواده اسرای اسرائیلی علیه نتانیاهو

شهرک‌نشینان صهیونیست مجددا در تل آویو به خیابان آمده و خواستار مبادله فوری اسرا با مقاومت در غزه شدند.
منابع عبری زبان اعلام کردند تظاهرات کنندگان مقابل ساختمان وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در تل آویو خواستار برکناری نتانیاهو و برگزاری انتخابات زودهنگام شدند. همچنین صهیونیست‌های معترض خواستار مبادله فوری اسرا با مقاومت در غزه شدند. روزنامه «یسرائیل هیوم» شامگاه یکشنبه از برگزاری تظاهرات سراسری در فلسطین اشغالی خبر داد و نوشت که شنبه شب در ۵۵ نقطه در سراسر فلسطین اشغالی تظاهراتی برگزار و طی آن تظاهرات‌کنندگان خواستار تعیین زمان برگزاری انتخابات خواهند شد. همزمان با تداوم جنگ علیه نوار غزه و عدم تحقق اهداف رژیم صهیونیستی در این جنگ، اراضی اشغالی همواره شاهد تجمعات اعتراضی بوده است و معترضات خواستار آتش بس و استرداد اسرا هستند.
ارتش رژیم صهیونیستی از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته ( ۱۵مهر) با انجام حملات وحشیانه دست به کشتار زنان ‌و کودکان غزه زده اما تاکنون نتوانسته به اهدافی که برای خود تعیین کرده است، دست یابد. ارتش این رژیم بازگرداندن اسیران صهیونیست از غزه و نابودی حماس را از اهداف جنگ علیه ساکنان غزه اعلام کرده است. مخالفت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با آتش بس در نوار غزه، امکان دستیابی به توافق برای آزادی اسرای صهیونیست در مقابل آزادی اسرای فلسطینی از زندان‌های این رژیم را سلب کرده است و شماری از اسرای صهیونیست بر اثر بمباران وحشیانه مناطق مختلف نوار غزه توسط رژیم تل آویو کشته شده اند.
این امر باعث اعتراض گسترده خانواده‌های این اسرا در سرزمین‌های اشغالی شده است. در حالی که آنها خواستار توافق با حماس برای آزادی اسرای صهیونیست هستند، نتانیاهو که از محاکمه به اتهام فساد پس از پایان جنگ اطمینان دارد بر سر هرگونه توافقی در این باره مانع تراشی می‌کند.