دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

ذوق زلنسکی از بسته حمایتی آمریکا

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین با استقبال از کمک‌های نظامی جدید آمریکا گفت، کی‌یف از این کمک‌ها برای پایان دادن عادلانه به جنگی که ولادیمیر پوتین باید در آن شکست بخورد، استفاده می‌کند.
به گزارش رویترز، زلنسکی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: از مجلس نمایندگان آمریکا، هر دو حزب و مایک جانسون رئیس مجلس نمایندگان بابت تصمیم خود برای نگه‌داشتن تاریخ در مسیر درست تشکر می‌کنم.
وی افزود که مصوبه جدید مجلس نمایندگان آمریکا «از گسترش جنگ جلوگیری کرده، هزاران و هزاران جان را نجات می‌دهد و به ملت‌های ما برای قوی‌تر شدن کمک می‌کند.»
زلنسکی همچنین در پیام ویدیویی شبانه خود گفت: ما حتما از کمک آمریکا برای تقویت ملت‌های خود و پایان دادن عادلانه به جنگ استفاده می‌کنیم؛ جنگی که پوتین باید در آن شکست بخورد.
مجلس نمایندگان آمریکا شنبه شب لایحه کمک ۶۰.۸۴ میلیارد دلاری به اوکراین را تصویب کرد. این لایحه همچنین مجوز مصادره دارایی‌ها روسیه و انتقال آن به اوکراین را صادر کرده است. دنیس شمیهال نخست وزیر اوکراین با استقبال از این اقدام آمریکا در تلگرام نوشت: ما منابع مهمی برای پیروزی و بازسازی دریافت می‌کنیم. از کشورهای دیگر که دارایی‌های روسیه را در اختیار دارند، می‌خواهم که از این الگو پیروی کنند.