دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

بحث درباره افزایش تحریم‌ها در اسرائیل

یک مسئول ارشد در وزارت دارایی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این وزارتخانه در پی تاثیر جنگ علیه غزه بر اقتصاد این رژیم، افزایش مالیات‌ها را بررسی می‌کند.
این مسئول ارشد در وزارت دارایی رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «کان» این رژیم تاکید کرد: «درصورت تداوم جنگ گزینه‌ای جز افزایش مالیات نخواهیم داشت.وزارت دارایی به زودی به منظور تامین منابع جنگ، بالا بردن مالیات را بررسی خواهد کرد.»
در این راستا، رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که لغو پروازها به سرزمین‌های اشغالی به طور گسترده افزایش یافته است و برخی شرکت‌های هواپیمایی اعلام کردند که در چند ماه آینده حاضر به بازگشت به فرودگاه بن گوریون نیستند.
چند روز پیش نیز آژانس بزرگ رتبه‌بندی اعتباری «استاندارد اند پورز» اعلام کرد که ناتوانی کابینه رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۴ گسترش خواهد یافت. بر اساس این گزارش، اقتصاد رژیم صهیونیستی پس از هفتم اکتبر گذشته (15 مهر و آغاز عملیات طوفان الاقصی) به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است. هزینه کابینه رژیم صهیونیستی در سایه جنگ به شدت بالا رفته، واردات و صادرات کاهش یافته، کارخانه‌ها تعطیل شده و بخش گردشگری داخلی و خارجی به شدت از رونق افتاده است.منابع خبری گزارش دادند که ارزش واحد پول رژیم صهیونیستی در پی جنگ کاهش یافته و رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی در آژانس رتبه بندی اعتباری «مودیز» پایین آمده است.