چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳

احداث بزرگترین پارکینگ مکانیزه کشور در اصفهان به ارزش 650 میلیارد تومان

گروه شهرستانها: مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان از احداث بزرگترین پارکنیک مکانیزه کشور در اصفهان خبر داد و گفت: ارزش این پروژه 650 میلیارد تومان است.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، مسعود حیدری با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان اظهار کرد: با توجه به انتشار فراخوان پروژه اداری تجاری و پارکنینگ مکانیزه شهدا، کلیات آن مورد تایید اعضا قرار گرفت و مقرر شد که بحث کارشناسی پیرامون قیمت نهایی پارکینگ مکانیزه طی هفته جاری انجام و این پروژه در جلسه آتی جمع بندی و مصوب شود. وی ارزش این پروژه را 650 میلیاردتومان ذکر کرد و افزود: در این پروژه آورده شهرداری 150 میلیاردتومان و آورده سرمایه‌گذار 500 میلیاردتومان است که شامل احداث اداری و تجاری به میزان 2100 مترمربع، 350 عدد پارکینگ مکانیزه و پرداخت مابقی تملکات این پروژه توسط سرمایه‌گذار است.به گفته حیدری، این پروژه در نوع خود بزرگترین پروژه پارکینگ مکانیزه عملیاتی و اجرایی در کشور است که امید است طی هفته آینده مصوب و اجرایی شود.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان همچنین از رفع موانع اجرایی و عملیاتی پروژه اداری، تجاری و پارکینگ میدان قدس خبر داد و افزود: طرح عملیاتی این پروژه سالهاست در مرحله بررسی قرار داشته و با پیگیری‌های صورت گرفته، ابهامات پیرامون مالکیت زمین آن مرتفع شده است. وی اضافه کرد: فراخوان پروژه اداری، تجاری و پارکینگ مکانیزه قدس با ظرفیتی حدود 200 پارکینگ، 5500 مترمربع فضای اداری و 2200 مترمربع فضای تجاری منتشر خواهد شد و ارزش نهایی آن بین 600 تا 700 میلیارد تومان برآورد می‌شود. وی رفع ابهامات موجود در پروژه زمین استاندارد اسکیت واقع در پارک گل محمدی را، دیگر موضوع مطرح شده در نشست شورای عالی سرمایه‌گذاری ذکر کرد و گفت: با توجه به ابهامات موجود در این نوع پروژه‌ها، مقرر شد با مکاتبه از طرف شهردار اصفهان کلیه معاونت‌ها و سازمان‌های مربوطه مکلف شوند که استعلامات لازم را در اسرع وقت به سازمان سرمایه گذاری و مشارکتها پاسخ داده تا نتایج آن برای تصویب نهایی در شورای عالی سرمایه‌گذاری و مشارکتها مطرح شود.
وی خاطرنشان کرد: تعیین تکلیف هتل و مجموعه تجاری اجلاس آخرین مورد مطرح شده در نشست شورای عالی سرمایه‌گذاری بود که با توجه به قرارداد منعقده شده، مقرر شد جمع بندی نهایی آن در اسرع وقت انجام و ابهامات موجود مرتفع شود.