چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳

۱۴۰۳، سال زنجیره ارزش پتروشیمی پارس است

گروه شهرستانها - صبا کرمپورنیا: سیاوش میرحاجی، مدیرعامل پتروشیمی پارس در گفت‌وگو با انرژی پرس با اشاره به اینکه ۱۴۰۲ سال پر فراز و نشیب بسیاری برای شرکت بوده، بیان کرد: سال گذشته در تامین بنزن دچار مشکل شدیم چراکه تامین‌کنندگان اصلی وارد اورهال شدند به همین دلیل در تابستان و اوایل پاییر کاهش تولید داشتیم.
میرحاجی ادامه داد: در واحد استحصال اتان نیز در زمینه تامین خوراک از بالادست دچار مشکل شدیم. در این دو حوزه برای سه ماهه آخر سال ۱۴۰۲ و سال ۱۴۰۳ تعاملات بسیار نزدیک با پارس جنوبی برای تامین گاز خوراک و با پتروشیمی نوری و بوعلی برای استمرار دریافت خوراک انجام شده که شاهد استمرار خوراک بوده‌ایم.
مدیرعامل پتروشیمی پارس درباره‌ی قرارداد تامین گاز خوراک واحد استحصال اتان بیان کرد: این قرارداد سال ۱۴۰۲ به اتمام رسید با همکاری وزارت نفت و شرکت گاز، تمدید ۵ ساله خوراک را قرارداد را امضا کنیم تا خاطر سهامداران درباره‌ی تامین خوراک مستمر راحت شود.همچنین میرحاجی با اشاره به طرح‌های توسعه پارس گفت: مناقصه پروژه PDH انجام شده و خوشبختانه به زمان‌بندی اصلی برنامه بازگشته‌ایم. طرح‌های بسیاری داریم و می‌توانم بگیم سال ۱۴۰۳ سال زنجیره ارزش در پتروشیمی پارس است.