چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳

لایروبی رودخانه های گوهررود و زرجوب رشت در ۳ محور

معاون خدمات شهری رشت، با اشاره به آغاز عملیات لایروبی دو رودخانه شهر رشت از هفته گذشته، گفت: لایروبی در سه محور انجام می شود.
محمدباقر بشردانش در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز عملیات لایروبی دو رودخانه شهر رشت از ۲۹ فروردین ماه، اظهار کرد: محور اول، لایروبی مسیر رودخانه گوهررود از پل سیاه اسطلخ تا انتهای منطقه سیاه اسطلخ را شامل می شود که هم اکنون در دست اجراست.
وی محور دوم را شامل لایروبی رودخانه از محل پل مسجد صاحب الزمان(عج) منطقه رشتیان تا پل چمارسرا دانست و افزود: لایروبی این دو محور حدود یک ماه طول می‌کشد؛ البته شرایط آب و هوایی در روند عملیات اثرگذار است.معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری رشت بارش باران و بالا آمدن سطح آب رودخانه طی دیروز و امروز را موجب توقف عملیات دانست و تاکید کرد: به محض مساعد شدن هوا، عملیات ادامه پیدا می‌کند.
بشر دانش از آغاز عملیات لایروبی محور سوم از هفته آینده در رودخانه زرجوب خبر داد و خاطرنشان کرد: این محور نیز شامل لایروبی رودخانه از پل تختی تا پل بوسار است و پس از آن لایروبی پل بوسار تا پل توحید را در دستور کار داریم. وی عملیات لایروبی را شامل برداشت موانع عبور آب و روان‌سازی جریان آب و تعریض رودخانه و بهسازی کناره‌ها دانست و بیان کرد: این عملیات مرهمی برای رودخانه‌ها بوده و پروژه‌های جمع‌آوری فاضلاب در سطح شهر نقش مهمی در بهبود وضعیت زیست محیطی گوهررود و زرجوب دارد.به گزارش ایسنا، لایروبی رودخانه‌ها علاوه بر ترویج بهداشت عمومی، در جهت افزایش سطح رضایتمندی رشتوندان و بهبود وضع زندگی ساکنان حاشیه رودخانه‌ها انجام می‌شود.