سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳
جامعه ورزشی ایران به مناسبت شهادت رئیس‌جمهوری و همراهانش پیام‌های تسلیت صادر کرد

سیاهپوشی ورزشکاران ایران

گروه ورزشی - محمد حسین یزدی: جامعه ورزشی کشور، در پی شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و همراهان ایشان پیام‌های تسلیت صادر کردند.
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور که برای افتتاح سد مرزی «قیز قلعه‌سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، به علت سانحه‌ای که برای بالگرد حامل وی و همراهانش رخ داد،‌ به شهادت رسید.
در همین راستا، فدراسیون‌ها، باشگاه‌های ورزشی و جامعه ورزش با انتشار پیام‌هایی، این ضایعه را تسلیت گفتند.
وزارت ورزش و جوانان
«کیومرث‌هاشمی مراتب تسلیت و تعزیت خود را از شهادت رئیس جمهور دولت مردمی و تیم همراه در سانحه بالگرد حین ماموریت در قالب پیام به ملت شریف ایران اعلام کرد.
فدراسیون فوتبال
فدراسیون فوتبال با انتشار پیامی شهادت آیت الله ابراهیم رئیسی و هیأت همراه در سفر به استان آذربایجان شرقی را تسلیت گفت. همچنین سایت فدراسیون فوتبال نوشت: شهادت سید راه خدمت آیت‌الله ابراهیم رئیسی، امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم و مالک رحمتی استاندار آذربایجان‌شرقی و سایر اعضای تیم همراه در بالگرد رئیس جمهوری غمی حزین در کاروان جوانان فوتبال کشورمان ایجاد کرد.
باشگاه استقلال
«باشگاه استقلال شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور مردمی و محبوب و دیگر همراهان ایشان را به رهبر معظم انقلاب و عموم ملت ایران تسلیت و تعزیت می‌گوید و برای شهدای این سانحه غفران الهی و علو درجات را مسألت می‌کند.»
باشگاه پرسپولیس
«شهادت ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و همراهان ایشان در حادثه سقوط بالگرد را به ملت ایران تسلیت می‌گوییم.»
فدراسیون کشتی
در متن تسلیت جامعه کشتی چنین آمده است: جامعه کشتی کشور شهادت خادم‌الرضا و خادم ملت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور محبوب ایران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، آیت‌الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی و امام جمعه شهر تبریز، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس جمهور، تعدادی از محافظان و خلبان و پرسنل پرواز بالگرد را به پیشگاه امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری و مردم عزیز و شهیدپرور ایران اسلامی تسلیت عرض می‌نماید.
فدراسیون وزنه‌برداری
در متن تسلیت فدراسیون وزنه‌برداری چنین آمده است: خادم الرضا، خادم جمهور ایران، آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در راه خدمت به مردم به درجه رفیع شهادت نایل گردید و آسمانی شد. فدراسیون وزنه‌برداری با نهایت تالم، عروج رئیس‌جمهور مردمی، محبوب، پرتلاش و مجاهد، شهید آیت الله رئیسی و همراهان خدمتگزار ایشان را به محضر امام عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب و ملت شریف و وفادار ایران تسلیت می‌گوید.
فدراسیون والیبال
فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران شهادت رئیس جمهور و همراهان در حادثه بالگرد را به مقام معظم رهبری و مردم ایران تسلیت گفت و نوشت: ارواح طیّبه‌ شهیدان، روح مطهّر آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ریاست جمهوری و همراهان را در آغوش گرفت. فدراسیون والیبال شهادت این عزیزان را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه، پیشگاه مقدس حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام روح مطهّر آنها تبریک و به مقام معظم رهبری و ملّت ایران تسلیت می‌گوید.
فدراسیون تکواندو

در متن پیام تسلیت رئیس فدراسیون تکواندو آمده است: خبر شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی سید شهیدان خدمت و وطن پرست واقعی باعث تاسف و تالم همه مردم شریف ایران گردید. اینجانب به نمایندگی از اعضای هیات رئیسه، دبیرکل، نواب رئیس، روسای کمیته‌ها، کادر فنی و اعضای تیم‌های ملی تکواندو، پاراتکواندو و پومسه، مربیان، داوران و خانواده تکواندو شهادت آن مرد بزرگ را به پیشگاه امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و خانواده محترم ایشان تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم.
فدراسیون ورزش‌های همگانی
فدراسیون ورزش‌های همگانی با انتشار پیام تسلیت چنین نوشت: همراه با همه اقشار جامعه، خانواده بزرگ ورزش‌های همگانی نیز در عزای شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور مردمی و محبوب و همراهانشان در سانحه بالگرد سیاه‌پوش شد. فدراسیون ورزش‌های همگانی این فقدان عظیم و شهادت رئیس جمهور محبوب، این خادم امام رضا (ع)، خادم ملت و همراهانشان را به حضرت ولیعصر (ع)، مقام معظم رهبری و مردم ایران اسلامی تسلیت می‌گوید.
فدراسیون دوومیدانی
حسین مطیعی سرپرست فدراسیون دوومدانی نیز مراتب تسلیت و تعزیت خود را از شهادت رئیس جمهور دولت مردمی همراهان ایشان را در سانحه‌ سقوط بالگرد حین ماموریت را به ملت شریف ایران تسلیت گفت.
در پیام سرپرست فدراسیون آمده است: این ضایعه‌ اسفبار مایه‌ تالم همه ورزشکاران، مربیان، داوران، پیشکسوتان و دست‌اندرکاران ورزش دوومیدانی ایران اسلامی همچون دیگر اقشار جامعه است که به شخصیت وارسته و خدمات ماندگار و با ارزش ایشان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آشنایی داشتند.
فدراسیون ورزش کارگری
جواد رمضی رئیس فدراسیون ورزش کارگری شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی را خدمت رهبر معظم انقلاب و ملت مقاوم ایران تسلیت گفت.
فدراسیون جانبازان و توان‌یابان
فدراسیون ورزش‌های جانبازان و توان‌یابان این فقدان را به حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری و مردم ایران اسلامی تسلیت و تعزیت گفت.
فدراسیون پزشکی ورزشی
غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و نایب رئیس کمیته ملی المپیک طی پیامی، شهادت آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور جهادی و مردمی و همراهان ایشان را تسلیت گفت.
فدراسیون شطرنج
در پیام تسلیت فدراسیون شطرنج چنین آمده است: شهدات هنر مردان خداست. فدراسیون شطرنج این فقدان را به حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری و مردم ایران اسلامی تسلیت و تعزیت می‌گوید.
فدراسیون ژیمناستیک
زهرا اینچه درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک در پی شهادت رئیس جمهور کشورمان و هیات همراه ایشان پیام تسلیتی را صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است: «بسم رب‌الشهدا. شهادت رئیس جمهور کشورمان و هیات همراه، چنان تاثربرانگیز و نابهنگام است که نمی‌توان آن را باور داشت. آیت‌الله رئیسی در طول مدتی که سمت ریاست جمهوری را برعهده داشتند لحظه‌ای از کار و تلاش دست برنداشتند و به واقع ایشان را باید شهید راه خدمت نامید.
اینجانب به نمایندگی جامعه بزرگ و فرهیخته ژیمناستیک ایران، شهادت آیت‌الله ابراهیم رئیسی و هیات همراه ایشان را به رهبر معظم انقلاب و مردم کشورمان تسلیت می‌گویم و از خداوند منان برای آن شهدای گرامی، علو درجات را خواستارم.»
فدراسیون کوهنوردی
فدراسیون کوهنوردی در پیام تسلیت خود نوشت: با قلبی آکنده از اندوه، شهادت ریاست گرانقدر جمهوری اسلامی ایران، خادم‌الرضا، خادم مردم ایران، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، آیت‌الله سیدمحمد آل‌هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و مالک رحمتی استاندار آذربایجان‌شرقی و هیات همراه را که در راه خدمت به مردم و در حادثه‌ دردناک سقوط بالگرد، به درجه رفیع شهادت رسیدند، تسلیت عرض می‌نمائیم.
فدراسیون هندبال
علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال نیز در پیامی شهادت جانسوز آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران اسلامی و جمعی از یارانش را تسلیت گفت و نوشت: آن ذریه پاک حضرت زهرا (س)، عالم پارسا و مجاهد نستوه که عمر با برکت خود را در تاریخ انقلاب اسلامی در نهادهای مهم قضایی، سیاسی و فرهنگی کشور در خدمت به نظام اسلامی و مردم سپری کرد و خدمات ماندگاری بر جا گذاشت، یقینا در خاطر مردم قدرشناس ایران اسلامی برای همیشه باقی خواهد ماند.
فدراسیون بدمینتون
در پیام تسلیت فدراسیون بدمینتون آمده است: شهادت خادم‌الرضا، خادم جمهور ایران، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه را خدمت مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و ملت شریف ایران تسلیت عرض نموده و علو درجات این عزیزان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمائیم.
فدراسیون اسکی
فدراسیون اسکی اعلام کرد: خانواده اسکی و ورزش‌های زمستانی نیز همراه با همه اقشار جامعه عزادار شهادت رئیس جمهور محبوب و همراهانش و این فقدان عظیم است.
فدراسیون تنیس روی میز
متن پیام تسلیت فدراسیون تنیس روی میز در پی شهادت آیت الله رئیسی رئیس جمهور محبوب و مردمی و هیات همراه به این شرح است: جامعه پینگ‌پنگ کشور، شهادت رئیس جمهور عزیز محبوب و مغتنم و بزرگمرد جهاد، ایثار، انسانیت و اخلاص را که حین انجام وظیفه به فیض شهادت نائل آمدند موجی از غم و اندوه را در پی داشت را به ملت شریف ایران و خانواده معزز ایشان تسلیت عرض کرده و برای شهدای از جان گذشته علو درجات الهی را مسئلت می‌نماید.
فدراسیون قایقرانی
در پیام تسلیت فدراسیون قایقرانی آمده است: ضمن ابراز همدری با خانواده‌های داغدار این عزیزان، شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور و همراهان گران‌قدر ایشان را در این سانحه به ملت شریف ایران و خانواده‌های داغدار این عزیزان تسلیت و تعزیت عرض می‌نماید. از درگاه یزدان پاک، رضوان و مغفرت الهی را برای همه این شهدای والامقام می‌طلبیم و صبر و شکیبایی برای بازماندگان و ملت شهید پرور ایران مسئلت داریم.
باشگاه‌های ورزشی و سازمان ورزش شهرداری تهران
باشگاه‌های فرهنگی- ورزشی کشور از جمله باشگاه‌ استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب‌آهن، نساجی مازندران، شمس‌آذر، پیکان، ملوان، صنعت نفت آبادان، استقلال خوزستان و گل‌گهر در پی شهادت آیت الله رئیسی و هیات همراه ایشان و... با انتشار پیام‌های جداگانه شهادت رئیس جمهور و تیم همراه را به ملت ایران تسلیت گفتند.
سازمان ورزش شهرداری تهران نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی و تیم همراهش نوشت: برای این خدمتگزاران راستین انقلاب اسلامی رحمت و غفران الهی را مسئلت می‌نماییم.
فدراسیون بوکس
در متن پیام سیدروح‌الله‌ حسینی رئیس فدراسیون بوکس آمده است:
به نمایندگی از خانواده بوکس کشور، شهادت آن مرد بزرگ را به پیشگاه امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و خانواده محترم ایشان تسلیت گفته و از درگاه خداوندمنان برای آن شهید خدمت علو درجات و همنشینی با سالار شهیدان، امام حسین (علیه السلام) را خواستاریم.
فدراسیون تنیس
در پیام فدراسیون تنیس آمده است: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد. فدراسیون تنیس ضمن عرض تسلیت به محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران همنشینی این شهیدان با اولیاء الهی را از خداوند متعال خواستار است.
فدراسیون کبدی
عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی با تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی نوشت: حادثه تلخ سقوط بالگرد آیت الله رئیسی رئیس جمهور محبوب و مردمی، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، استاندار آذربایجان‌شرقی، نماینده ولی‌فقیه در استان و هیات همراه موجب اندوه و تاثر فراوان است.
شهادت رئیس جمهور عزیز، با اخلاص و پرتلاش که حین انجام وظیفه به فیض شهادت نائل آمدند موجی از غم و اندوه را در میان ملت شریف و قدرشناس ایران در پی داشت. اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ کبدی کشور، به مردم غیور ایران و خانواده معزز ایشان تسلیت عرض نموده و برای شهدای از جان گذشته علو درجات الهی را مسئلت می‌نمایم.
فدراسیون‌هاکی
بهرام قدیمی رئیس فدراسیون‌هاکی در پیامی شهادت جانسوز آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران اسلامی و یارانش را تسلیت گفت و نوشت: نمایندگی از جامعه ورزش‌هاکی این ضایعه عظیم را محضر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای، خاندان مکرم و همه وابستگان این مسئولان خادم و ملت شریف ایران تسلیت و تعزیت می‌گویم ‌و از خداوند متعال آمرزش، رحمت و آرامش و حشر با اولیالله را برای آن خدمت‌گزاران شریف طلب می‌کنم و برای بازماندگان صبر و سلامتی می‌خواهم.
فدراسیون گلف
فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران در متن تسلیت خود چنین آورد: حضرت آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور و همراهان به خیل شهیدان انقلاب اسلامی پیوستند. این فقدان را به حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری و مردم ایران اسلامی تسلیت عرض می‌نماید.
فدراسیون سوارکاری
پیام تسلیت محمد کاظمیان رئیس فدراسیون سوارکای به این شرح است: فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران با نهایت تالم و اندوه، عروج رئیس‌جمهور مردمی، محبوب، پرتلاش و مجاهد، شهید آیت‌الله رئیسی و همراهان خدمت‌گذار ایشان، حسین امیرعبدالهیان وزیر جهادی امور خارجه، حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم امام جمعه تبریز، دکتر مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و سایر همراهان را به محضر امام عصر( عج)، رهبر معظم انقلاب و ملت شریف و وفادار ایران تسلیت می‌گوید. بی‌شک مسیر پرافتخار خدمت به ملت، با تاسی از مجاهدت‌های رئیس‌جمهور مردمی و خدوم ایران عزیز ادامه خواهد داشت.
فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو
پیام تسلیت محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا در پی شهادت رئیس جمهور محبوب دولت مردمی و همراهان به این شرح است: بدون شک خدمات و دستاوردهای این عالم پارسا و مجاهد در دوران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره در تاریخ کشور عزیزمان به یادگار خواهد ماند. از همین رو اینجانب ضمن عرض تسلیت این فاجعه دردناک و اسفبار به مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، خانواده‌های داغدار این عزیزان و ملت شریف ایران، از درگاه خداوند متعال برای شهدای این سانحه غفران الهی و علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.
فدراسیون چوگان
در متن پیام اصغر ناظری رئیس فدراسیون چوگان به مناسبت درگذشت آیت‌الله رئیسی و تیم همراه آمده است: اینجانب به نمایندگی از اعضای هیات رئیسه، روسای کمیته‌ها، کادر فنی و اعضای تیم‌های ملی و باشگاهی، مربیان، داوران و خانواده چوگان، شهادت آن مرد بزرگ را به پیشگاه امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و خانواده محترم ایشان تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم. از درگاه خداوند منان برای آن شهید خدمت علو درجات و همنشینی با سالار شهیدان حضرت امام حسین (علیه السلام) و برای خانواده معظم ایشان صبر جلیل مسالت داریم.
فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان
نکو لعل آزاد رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان شهادت رئیس جمهور کشور را تسلیت گفت و اظهار داشت: بدون شک این ضایعه فقدانی بزرگ و جبران‌ناپذیر است و داغی است که به آسانی تسلی نمی‌یابد. مداومت‌ و استقامت این سید محرومان در پیگیری و تلاش برای حل مشکلات و شهادت در راه خدمت به مردم، مثال‌زدنی‌ و الهام‌بخش‌ همه مسئولان و متولیان کشور بوده است. از خداوند رحمان‌ علو درجات و محشور شدن با ائمه اطهار را مسئلت‌ دارم.
فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان در سانحه سقوط بالگرد در استان آذربایجان شرقی را تسلیت گفت و نوشت: فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام بدین‌وسیله ضمن همدردی با خانواده‌های داغدار، شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیس جمهور مردمی و جمعی از مدیران کشور را در این سانحه را تسلیت عرض می‌نماید و از درگاه خداوند متعال برای ملت شریف ایران طلب صبر کرده و امیدواریم روح آن عزیزان سفر کرده قرین آرامش باشد.
فدراسیون اسکیت
در متن پیام تسلیت رئیس فدراسیون اسکیت آمده است: خبر شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیأت همراه باعث تاسف و تالم همه مردم شریف ایران شد.
اینجانب شهادت آن مرد بزرگ را به پیشگاه امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌نمایم. از درگاه خداوند منان برای آن شهید خدمت، علو درجات و همنشینی با سالار شهیدان حضرت امام حسین (علیه السلام) و برای خانواده معظم ایشان صبر جلیل مسألت دارم.