چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳

مرگ کودک بشاگردی بر اثر نیش عقرب

عقرب گزیدگی، شیرخوار یک سال و ۴ماهه بشاگردی را به کام مرگ کشاند.
یک مورد عقرب گزیدگی در روستای اکبرآباد آخران بشاگرد و دیر مراجعه کردن بیمار به بیمارستان باعث مرگ شیرخوار یکساله شد.
رئیس بیمارستان بشاگرد گفت: عصر روز دوشنبه خانواده‌ای بشاگردی از توابع بخش سیت و ماستی شهرستان بشاگرد برای احیای شیرخوار یک ساله خود به بیمارستان بقیه الله (ع) مراجعه کرده که متاسفانه کودک این خانواده از علائم حیاتی برخوردار نبود.
مظاهر نجفی رئیس بیمارستان بقیه الله (عج) شهرستان بشاگرد در این خصوص با بیان اینکه یک کودک بدون علائم حیاتی به این مرکز درمانی توسط خانواده و دایی‌اش آورده شد که علی رغم تلاش‌های بیش از ۴۵ دقیقه‌ای برای احیا، راه به جایی نبرد.
نجفی به نقل از گفته‌های دایی کودک فوت شده اظهار کرد: نیمه شب گذشته این کودک از ناحیه پهلوی چپ مورد گزش عقرب قرار گرفته است و خانواده وی از این موضوع بی اطلاع بوده‌اند تا اینکه ظهر امروز هنگام شیر دادن به بچه، متوجه حالت تهوع و استفراغ کودک شده و همچنین خون در ادرار نوزاد مشاهده می‌کنند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس بیمارستان بقیه الله (عج) شهرستان بشاگرد در ادامه افزود: هنگامی که این خانواده به بیمارستان مراجعه کرده‌اند ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه بوده و متاسفانه بچه شیرخوار قبل از رسیدن به این مرکز درمانی جان خود را از دست داده است.
دکتر نجفی بر لزوم رسیدن به موقع به مراکز درمانی جهت درمان انواع گزش تاکید و گفت: بی توجهی و دیر رساندن بیمار مورد گزش قرار گرفته به خصوص از نوع نیش مار و عقرب، باعث به خطر افتادن جان بیمار می‌شود.