چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳

برگزاری بیست و سومین نمایشگاه دام و طیور در تهران

گروه اقتصادی - شهرام صدوقی: بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته در پایان تیر ماه جاری در محل برگزاری نمایشگاه‌های تهران برگزار خواهد شد.
به گزارش «مردم سالاری»، رئیس انجمن خوراک دام، طیور و آبزیان کشور در نشست خبری بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته با اعلام خبر فوق گفت: امسال شورای سیاست‌گذاری با همکاری بخش دولتی تلاش کرده تا نقش مؤثری در بهبود زنجیره محصولات پروتئینی کشور ایفا کند.به گفته او، نمایشگاه دام و طیور می‌تواند نقش خوبی ایفا کند تا صنعت دام و طیور از حالت بی‌صدایی خارج شود. مجید موافق قدیری، رئیس انجمن خوراک دام، طیور و آبزیان ادامه داد: امسال میزبان ۳۹ سفیر در صنعت دام و طیور هستیم؛ همچنین ۱۱ شرکت تجاری از کشورهای مختلف در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. او با اشاره به محورهای برگزاری بیست و سومین نمایشگاه دام، طیور و صنایع وابسته ادامه داد: نمایشگاه امسال در ۳ بخش عمده شامل کارخانجات مکمل و خوراک، تجهیزات دامپزشکی و مشارکت کنندگان برگزار شد و همواره محورهای اصلی شامل توسعه و ترویج خوراک آماده و صنعتی و آبزیان، مدیریت مدنی و صنفی در تولید و ارتقای شناخت و باور جامعه از نقش صنعت در توسعه پایدار است.رئیس انجمن خوراک دام، طیور و آبزیان درباره اینکه امکان جایگزینی خوراک دام با وجود واردات ذرت و کنجاله سویا وجود دارد، گفت: تا زمانی که ارز یارانه‌ای به واردات نهاده‌های دامی‌داده شود، استفاده از محصولات جایگزین را باید فراموش کرد چراکه تولیدکننده انگیزه‌ای ندارد. بر این اساس یکسان سازی نرخ ارز باید صورت بگیرد، در غیر این صورت با استمرار روند تزریق ارز نباید به فکر نوآوری بود.در ادامه نشست، سالار رضایی برگزارکننده نمایشگاه گفت: این نمایشگاه از تاریخ ۳۰ تیر تا ۲ مرداد در ۱۲ سالن برگزار می‌شود. این نمایشگاه شامل سه بخش تجهیزات، دارویی و خوراک است.
او افزود: سه کشور خارجی به صورت پاویون و ۱۴ کشور به صورت نمایندگی حضور دارند. فضای تحت پوشش نمایشگاه ۴۰ هزار متر مربع است.رضایی گفت: اکثر نمایندگی‌ها از اروپا هستند. سال قبل فقط سه نمایندگی خارجی داشتیم، امسال ۱۴ نماینده حضور دارند. همچنین شرکت‌های دانش بنیان به صورت اختصاصی در نمایشگاه شرکت خواهند داشت.گفتنی است بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته ایران از ۳۰ تیر ماه تا ۲ مرداد ماه سال جاری در محل دائمی‌نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.