چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳

بحران‌زده‌ترین نسخه سپاهان

طلایی‌پوشان برای حضور در مرحله اول پلی‌آف لیگ نخبگان آسیا شرایط ویژه و بحرانی دارند.
به گزارش فوتبال 360، سپاهان هر چند در لیگ برتر موفق به حضور در جمع 2 تیم برتر نشد و دستِ طلایی‌پوشان از رسیدن به سهمیه مستقیم حضور در اولین دوره لیگ نخبگان آسیا کوتاه ماند اما با این وجود همچنان آن‌ها برای شرکت در این رقابت‌ها امید دارند؛ به‌طوری‌که فینالیست‌شدن در جام حذفی و کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها سبب شده تا سپاهانی‌ها صاحب سهمیه حضور در مرحله پلی‌آف لیگ نخبگان آسیا شوند و حالا 2 بازی سرنوشت‌ساز تا رسیدن به مرحله گروهی در انتظار طلایی‌پوشان است.
ژوزه مورایس در سپاهان ماندنی شده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، از پایان هفته جاری تمرینات آماده‌سازی سپاهان برای حضور در دیدار برابر شباب‌الاهلی در مرحله اول پلی‌آف لیگ نخبگان آسیا آغاز خواهد شد؛ آن‌هم در حالی‌که نبرد دو تیم روز شانزدهم مردادماه به میزبانی ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار می‌شود. در این میان، بازخوانی شرایط فهرست سپاهان نشان می‌دهد که این تیم در وضعیتی بحرانی قرار دارد و به‌ویژه ساختار این تیم در آستانه دیدار با شباب‌الاهلی دچار فروپاشی شده است!
محرومیت دسته‌جمعی مدافعان میانی!
سپاهان در آخرین بازی خود در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الهلال عربستان رفت که در دور رفت تقابل با الهلال، محمد دانشگر با دریافت کارت قرمز مستقیم محروم شد و در دور برگشت هم سیاوش یزدانی از زمین مسابقه با کارت قرمز مستقیم اخراج شد؛ آن‌هم در شرایطی در آخرین بازی گروهی هم هادی محمدی اخراج شده بود که نه‌تنها این بازیکنان باید یک جلسه محرومیت به دلیل کارت قرمز را پشت سر بگذارند بلکه از سوی (AFC) هم جرایمی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.
محمدی از سوی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، 3 جلسه محروم شده که یک جلسه آن باقی‌مانده و در جدال با شباب‌الاهلی اعمال خواهد شد و دانشگر هم باید یک جلسه محرومیت خود را در دیدار با حریف اماراتی پشت سر بگذارد. ضمن آنکه سیاوش یزدانی هم به دلیل اخراج برابر الهلال در آخرین بازی آسیایی سپاهان، از همراهی این تیم در جدال با شباب‌الاهلی محروم است تا هر 3 مدافع میانی و تخصصی سپاهان نتوانند این تیم را برابر حریف اماراتی در مرحله اول پلی‌آف لیگ نخبگان آسیا همراهی کنند و در این شرایط، چگونگی چینش آرایش خط دفاعی سپاهان در نوع خود چالش بزرگی برای مورایس محسوب می‌شود.
آریا، تنها مدافع در دسترس مورایس!
رامین رضاییان، مدافع راست سپاهان در فصل اخیر بود و نمایش‌های درخشانی هم از خود به جای گذاشت. با این وجود، ستاره کلیدی طلایی‌پوشان ساز جدایی کوک کرده و آینده حضورش در جمع طلایی‌پوشان اصفهانی نامشخص است. ضمن آنکه میلاد زکی‌پور و امید نورافکن هم که مدافعان چپ حاضر در فهرست سپاهان بودند، از این تیم جدا شده‌اند تا از میان مدافعان کناری حاضر در فهرست سپاهان تنها آریا یوسفی در دسترس کادرفنی طلایی‌پوشان مانده باشد و مورایس برای چینش پازل 4 تکه‌ای خط دفاعی تیمش چالش بزرگی در پیش داشته باشد.
ماشین گلزنی سپاهانی‌ها هم نیست!
هادی محمدی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، رامین رضاییان، میلاد زکی‌پور و امید نورافکن تنها بازیکنان غایب در فهرست سپاهان برای جدال با شباب‌الاهلی نیستند و در خط حمله این تیم هم یک جای خالی بزرگ دیده می‌شود؛ شهریار مغانلو. هر چند مغانلو هم در شرایطی مشابه رضاییان هنوز رسماً از جمع طلایی‌پوشان جدا نشده اما با این وجود او در یک‌قدمی امضای قرارداد باشگاه اتحاد کلبا است و بعید به نظر می‌رسد که در دور جدید تمرینات سپاهان حضور پیدا کند تا این ستاره گلزن و تمام‌کننده قهار طلایی‌پوشان هم دیگر غایب سپاهان در جدال حساس با شباب‌الاهلی باشد!