۰
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۳
کواکبیان در نماز جمعه شهرستان پردیس:

فشار حداکثری ترامپ با مشارکت حداکثری مردم خنثی می‌شود

مشارکت حداکثری مردم با تقویت اعتماد عمومی ناشی از عملکرد مطلوب همه دست‌اندرکاران نظام حاصل می‌شود
مصطفی کواکبیان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی که به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس سخن می‌گفت از اعتماد و مشارکت مردم به عنوان شرط اساسی انجام قدرتمند هر اقدامی یاد کرد و مشارکت حداکثری مردم را خنثی‌کننده فشار حداکثری ترامپ دانست که این مشارکت با عملکرد مطلوب همه دست‌اندرکاران نظام حاصل می‌شود.
فشار حداکثری ترامپ با مشارکت حداکثری مردم خنثی می‌شود
مصطفی کواکبیان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی که به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس سخن می‌گفت از اعتماد و مشارکت مردم به عنوان شرط اساسی انجام قدرتمند هر اقدامی یاد کرد و مشارکت حداکثری مردم را خنثی‌کننده فشار حداکثری ترامپ دانست که این مشارکت با عملکرد مطلوب همه دست‌اندرکاران نظام حاصل می‌شود.
به گزارش «مردم‌سالاری‌آنلاین» به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی فرمانداری پردیس، کواکبیان در ابتدای سخنان خود رابطه مردم و زمامداران را در حکومت دینی و براساس روایات و احادیث و آموزه‌های اسلامی با اشاره به فرمان معروف حضرت امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر همانند رابطه عاطفی پدر نسبت به فرزندان دانست و گفت: در هر زمینه‌ای که بخواهیم با قدرت عمل کنیم، اعتماد مردم شرط اساسی است و مردم هم در صورتی اعتماد می‌کنند که محبت ببینند و در امور مربوط به خودشان مشارکت داده شوند و برمبنای شایسته‌سالاری و حسن امور کارشان انجام شود و زمامداران به تعهداتی که نسبت به مردم دارند پایبند باشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمی‌توانیم بگوییم از لحاظ سلاح‌های پیشرفته، دانش هسته‌ای، تکنولوژی و اقتصاد از همه بالاتریم اما اگر ما در مقابل قدرت‌های استکباری حرفی برای گفتن داریم و جمهوری اسلامی می‌تواند با قدرت، گام چهارم کاهش تعهدات برجامی خودش را بردارد، به خاطر پشتوانه مردمی است و این پشتوانه باید حفظ شود و ادامه داشته باشد.
نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس خاطر نشان کرد: در شرایط معمولی خیلی‌ها فردو را تعطیل می‌دانستند و حتی عده‌ای گفته‌ بودند آنجا به زمین فوتبال تبدیل شده است ولی ثابت کردیم همه چیز سر جای خودش است و از دیروز در مرکز فردو بالای ۲۰۰۰ کیلو گاز ۶uf  را به سانتریفیوژها تزریق کردیم، تکنولوژی این سانتریفیوژها به مراتب بیشتر از سانتریفیوژهایی بود که در نطنز داشتیم و مجموعه این سانتریفیوژها بالای چندین هزار سو برای ما قدرت  انرژی تولید می‌کند.
کواکبیان به اهمیت حضور مردم در مناسبات اجتماعی و سیاسی در عرصه‌های ملی و بین المللی اشاره کرد و افزود: تا انتخابات مجلس بعدی 100 روز  و تا پایان عمر مجلس دهم نیز 200 روز باقی مانده است و ما تا آخر حتی یک روز آن را نباید از دست بدهیم و باید در خدمت مردم باشیم و کاری کرد که مردم همچنان در صحنه حضور داشته باشند تا اقتدار کشور و نظام افزایش یابد.
وی به پیگیری‌های انجام شده برای رفع مشکلات شهرستان توسط نمایندگان مجلس نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون چهار جلسه مردمی در پردیس و بومهن و همچنین جلساتی در فرمانداری، بخشداری و شورای شهر داشتیم. در رابطه با مشکلات شهرستان اقدامات خوبی انجام گرفت و بسیاری از مشکلات با همکاری مسئولان کشوری، استانی و محلی حل شد و مهمترین مشکل در پردیس مسکن مهر بود و با توجه به اینکه اتفاقات مثبت زیادی روی داده ولی هنوز تمام نشده و نمایندگان در بودجه ۹۸ شرایطی را رقم زدند که بخشی از منابع آزاد و برای پیشبرد امور به کار گرفته شود. از ۸۲ هزار واحد مسکونی پردیس ۳۵ هزار واحد  تحویل داده شده و مابقی هم در شرف انجام است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی به پیگیری برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان نیز اشاره کرد و افزود: جلسات مختلفی از طرف نمایندگان با وزارت بهداشت برگزار شده که راه‌اندازی بیمارستان شفا حداکثر تا یک ماه آینده از نتایج آن است کما اینکه مشکلات بیمارستان الغدیر هم با همت فرمانداری، کمک بخش خصوصی و پیگیری نمایندگان برطرف خواهد شد.
به نتیجه رساندن وضعیت گازرسانی به شهرک امام رضا(ع)، پیگیری‌های انجام شده برای رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی، اجرای عملیات مترو پردیس تا سال آینده، مذاکرات مربوط به مشکلات حمل و نقل و ترافیک بومهن با وزارت راه و شهرسازی و پیگیری برای تصویب طرح ساماندهی لکه‌های صنعتی شهرستان از طریق مصوبه هیات دولت  دیگر مواردی بود که کواکبیان به آن اشاره کرد و افزود: یکی از بزرگترین پارک‌های علم و فناوری در پردیس است که اگر منافع این پارک به مردم پردیس نرسد فایده‌ای ندارد و مذاکراتی انجام شده که مردم شهرستان پردیس از بخشی از منافع این پارک بهره‌مند شوند. وی با اشاره به تذکر خویش در مورد آرامستان پردیس در مجلس شورای اسلامی و همچنین ضرورت پیگیری اسناد زمین‌های فاقد سند و سایر موارد گفت: ممکن است ما در مجلس بعدی نباشیم اما بدانید تا روز آخر  مجلس دهم وظیفه خدمتگزاری به مردم را از لحاظ شرعی برروی دوش خود احساس می‌کنیم.


 
کد مطلب: 117896
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *